VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMIL DUBSKÝ

Kamil Dubský

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pohádkový les a pouť ve Smrčku

Smrček – Nenechte si ujít už tradiční a stále populárnější Pohádkový les a pouťové oslavy ve Smrčku, které se konají tuto sobotu 28. července od 14 hodin.

Proč už se obchvat nestaví, divil se Babiš

Chrudim - „Proč už nestavíte, proč to nepopoženete, na co čekáte, proč nepožádáte o stavební povolení už v červenci, a ne až v září?“ Premiér v demisi Andrej Babiš si v pondělí podával u nedokončeného chrudimského obchvatu pohlaváry ministerstva dopravy a ŘSD.

Sbory Slavoj Chrudim a Rubeš Skuteč si vyzpívaly stříbro

Chrudim, Jihlava - Smíšené pěvecké sbory Slavoj Chrudim a Rubeš Skuteč získaly na renomovaném víkendovém Festivalu sborového umění v Jihlavě stříbrné pásmo. Pro oba sbory je to historický úspěch, který potvrdil stoupající kvalitu obou těles.

Sjezd z obchvatu přece jen opraví

Chrudim - Z cesty připomínající tankodrom, která navazuje na konec obchvatu Chrudimi, se stane silnice.

Za lidovce bude v Chrudimi do Senátu kandidovat Herman

Chrudimsko - Lidovci vyšlou do podzimního senátního klání na Chrudimsku a části Havlíčkobrodska bývalého ministra kultury Daniela Hermana.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Chrudim, Pardubický kraj - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Nenechte si ujít Běh „Jen tak“ se soutěží o nejlepší hovězí guláš

Řestoky - Charitativní Běh „Jen tak“ a k tomu klání o nejlepší guláš v sobotu ovládnou Řestoky. Výtěžek z každoroční a stále populárnější akce tentokrát poputuje do Smrčku za tělesně postiženou Klárkou Schinaglovou na nákup elektrického vozíku.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

AKTUALIZOVÁNO

Jirka se nemá důvod bát msty, nic neudělal

Krakov – Jiří Kajínek nemá důvod skrývat se jako štvanec před případnými mstiteli, kteří budou usilovat o jeho život. Myslí si to jeho sestra Miluše Kajínková, která žije v mobilhausu v osadě Peklo u Krakova na Chrudimsku.

AKTUALIZOVÁNO

Nejde mi ani brečet, jak jsem šťastná, říká Kajínkova kamarádka

Chrudim - Prožila několik skoro bezesných nocí a hlavně tu včerejší měla žaludek takříkajíc na vodě. Čím víc byla na spadnutí milost prezidenta Miloše Zemana Jiřímu Kajínkovi, tím víc se v jeho letité kamarádce z rodných Prachovic na Chrudimsku Zdeně Havelkové svíral strach, aby od milosti prezident nakonec neustoupil.

AKTUALIZOVÁNO

Kajínek je blízko svobodě. Zeman mu ještě v květnu udělí milost

Staré Splavy, Prachovice - Tak dlouho se o tom hovořilo, až se to zřejmě doopravdy stane. Doživotně odsouzený Jiří Kajínek by se po třiadvaceti letech měl dostat na svobodu. Prezident Miloš Zeman dnes večer v TV Barrandov potvrdil, že připravuje udělení milosti.

VÍME PRVNÍ

Prezident Zeman uvažuje o milosti pro Kajínka

Čáslav/Prachovice – Nejznámější český vězeň a novodobý mučedník Jiří Kajínek se možná přece jen dočká prezidentské milosti. Dnes své úvahy potvrdil sám prezident Miloš Zeman.

Zítra je poslední den hlasování o Evropský strom

Horní Bradlo – Už jen posledních pár hodin zbývá do konce hlasování o Evropský strom roku, kterým se může stát lípa na Lipce u Horního Bradla na Chrudimsku.

I když Slavoj nikdy nežil, sbor koncertuje 160 let

Chrudim – Pěvecký spolek Slavoj Chrudim letos oslavil 160. výročí svého vzniku. Ve čtvrtek 29. září v 19 hodin se u této příležitosti ve velkém sále chrudimského Muzea v rámci Chrudimských hudebních pátků uskutečnil slavnostní koncert všech místních pěveckých sborů.

Vítězné ANO bude možná vyšachováno ze hry i v Pardubickém kraji

Pardubický kraj - V Pardubickém kraji není vyloučena stejná povolební varianta, která nastala v sousedním Královéhradeckém kraji nebo ke které se schyluje i na jižní Moravě: Vítězné hnutí ANO lídra Jana Řehounka možná úplně ostrouhá a ve vedení kraje bude pokračovat dosavadní úspěšná koalice ČSSD hejtmana Martina Netolického a jeho lidoveckého náměstka Romana Línka z Koalice pro Pardubický kraj.

Vlaky dostaly zelenou, Skuteč má záchranku

Pardubický kraj, Chrudimsko – Uplynulá čtyři léta krajské vlády měla zásadní dopad na organizační začlenění bývalých „okresních" nemocnic, tedy i té chrudimské. Výraznější změny zasáhly na Chrudimsku také oblast železniční dopravy, která je nyní dostupnější pro lidi obývající menší sídla. Obdobím nejistoty si prošlo střední odborné školství, kde se ale nakonec kraj zamýšlenému masivnímu rušení či slučování škol vyhnul.

Slavoj oslaví koncertem v Muzeu 160 let

Chrudim – Pěvecký spolek Slavoj Chrudim letos slaví 160. výročí svého vzniku. Ve čtvrtek 29. září v 19 hodin se u této příležitosti ve velkém sále chrudimského Muzea v rámci Chrudimských hudebních pátků uskuteční slavnostní koncert všech místních pěveckých sborů.

První fázi transformace nemocnic má kraj za sebou. Co nás ale čeká ve druhé?

Pardubický kraj – Největší proměnu v posledních čtyřech letech prodělalo v kraji zdravotnictví, konkrétně zdejších pět „okresních" a v dluzích se utápějících nemocnic.

Silničáři mají nový způsob oprav výmolů. Koupí i autorská práva

Bítovany – Když nestíhají záplatovat silnice cestáři, pomůže lidová tvořivost. Neznámý umělec vyspravil fosforeskujícím sprejem špatně viditelný výmol na okresce z Bítovan na Žumberk způsobem, že podle řidičů do něj od té doby nikdo nespadl.

Řidiči kritizují obchvat. Přinesl zmatky a nehody

Chrudim - Měl ulevit ucpanému městu a učinit dopravu bezpečnější a komfortnější. Výsledek několik desetiletí odkládaného obchvatu Chrudimě za půldruhé miliardy je však rozpačitý. Od konce prosince, kdy byla otevřena jeho první, pětikilometrová část, řidiči zápasí s nepřehledným dopravním značením a podle kritiků nešťastně postavenými křižovatkami.

ŠOKOVANÉ DŘENICE: Matka nechala novorozence zemřít. Tělo ukryla do krabice

Dřenice /AKTUALIZOVÁNO/ - Otřesná vražda zdravého novorozence šokovala malou vesnicí Dřenice na Chrudimsku. Romská, ale spořádaná matka několika dětí nechala svého dalčího potomka zemřít. Jeho tělíčko pak ukrývala v krabici na balkoně.

Policisté vytáhli z vody "mrtvolu"

Seč – Pořádný poprask vzbudil v neděli odpoledne nahlášený nález plovoucí mrtvoly člověka blízko hráze přehrady Seč na Chrudimsku.

Klaus: Každý si zamyká vrátka u svého domu

Ležáky – „Vůči imigrantům bych byl ještě ostřejší než 'miláček médií' Miloš Zeman. A Schengen, volné hranice bez pasových kontrol? Už před 20 lety jsem upozorňoval, že to je velký omyl."

Lucinka oslaví kalendářní narozeniny jednou za čtyři roky

Chrudim – Jen jednou za čtyři roky bude slavit skutečné kalendářní narozeniny prvorozená Lucinka Rybičková, která se narodila v pondělí nad ránem v chrudimské porodnici.

V kraji se o vítězství ve volbách perou lidovci, hnutí ANO a ČSSD

Pardubický kraj – O roli největšího favorita na vítězství v říjnových krajských volbách se v našem kraji nadále perou hned tři uskupení: lidovecká Koalice pro Pardubický kraj, hnutí ANO Andreje Babiše a sociální demokraté.

Slavoj zve na dva nědělní koncerty

Licibořice, Moravany - Chrudimský smíšený pěvecký sbor Slavoj Chrudim pořádá v neděli 13. prosince adventní koncerty v Licibořicích a Moravanech. 

Učitelka: Když jsem si doma stěžovala na facku od kantora, slízla jsem druhou

Východní Čechy - Mezi východočeskými učiteli se diskutuje o řediteli školy, který dal facku drzému žákovi. Po tlaku radnice rezignoval.

Začala topná sezona, vyčistěte si komíny, nabádají hasiči

Východní Čechy – Hasiči s příchodem topné sezony nabádají je kontrolám nejen kotlů a dalších topidel, ale hlavně samotných komínů. Kvůli jejich špatnému stavu vznikají požáry vůbec nejčastěji.

Stát pokročil v jednání o odkupu pozemků v památníku Ležáky

Ležáky – Ministerstvo kultury pokročilo v jednání o odkoupení soukromých pozemků v areálu památníku Ležáky na Chrudimsku. S jejich majitelkou stát vyjednává již mnoho let, představují asi polovinu celého pietního území.

Sobota překonala všechny letošní teplotní rekordy

Východní Čechy - Sobota se stala nejteplejším dnem roku. Podobný primát už meteorologové přitom vyhlásili od počátku prázdnin nejméně potřetí, pokaždé se totiž zdálo, že větší horko snad už v tomto létě být nemůže. Přepočítali se…

Kvůli suchu je kraj kromě jiného i v obležení vos

Východní Čechy - Letos čelíme v celém regionu nebývalé vosí invazi.

Neuvěřitelnému lupiči 'přišili' dalších 61 domů

Východní Čechy - Policisté ještě více rozkryli neuvěřitelný případ zloděje, který by si za scénáře svých vloupaček mohl nechat tučně zaplatit od kdejakého hollywoodského scénáristy. Byl by to skutečně námět na úspěšnou krimikomedii, přiznávají s úsměvem i sami kriminalisté.

Tragická pětatřicítka. Co kilometr, to křížek

Východní Čechy, Pardubicko - Letos na nebezpečné pětatřicítce zahynuli jen dva lidé. Je to výsledek bezpečnostní kampaně?

AKTUALIZOVÁNO

Zabydlují se tu běženci, staví si bunkr, volal muž policii. Šlo o lesní dělníky

Vápenný Podol – Hordy uprchlíků z islámských zemí, kam se podíváš… Z běženců, kteří se pohybovali u silnice poblíž Vápenného Podolu na Chrudimsku a na které upozornil „všímavý občan", se však vyklubala obyčejná parta českých lesních dělníků. Ti si u lesa nestavěli žádný přístřešek, ale házeli na hromadu větve z probírky.

Jiří Kajínek ztratil šanci na obnovu procesu. Opět v Plzni

Východní Čechy, Plzeň - Nejznámějšímu českému vězni, pocházejícímu z Prachovic na Chrudimsku, vyhasla naděje na obnovu procesu.

Kriminalisté objevili po 19 letech ukradený obraz za osm milionů korun

Hlinsko - Policisté po neuvěřitelných 19 letech objevili ukradený obraz Koupání od Jana Preislera, jednoho z průkopníků české moderní malby. Obraz byl v roce 1996 ukraden při 37. ročníku Výtvarného Hlinecka z Galerie Hlinsko a jeho hodnota dnes dosahuje sedmi až osmi milionů korun. Policie včera obraz odvezla do úschovy depozitáře Národní galerie. Kdo obraz odcizil, stále vyšetřuje.

Sklizeň bude horší než vloni

Východní Čechy - V kraji pokračuje sklizeň ozimého ječmene, hotová je zhruba z poloviny. Výnosy zatím mírně převyšují loňské

Odbavovací systémy už víc sjednotit nelze, míní Dušek

Východní Čechy - Sjednocení odbavovacích systémů ve veřejné dopravě na východě Čech zřejmě dosáhlo maxima možného. Prohlásil to pardubický krajský radní pro dopravu Jaromír Dušek s tím, že další stupeň integrace by musel nařídit stát.

Řidiče v Pardubickém kraji potrápí o prázdninách řada zavřených silnic

Pardubický kraj - Řidiče v kraji čekají o prázdninách desítky uzavírek kvůli opravám nebo stavbám nových silnic.

Hotely, kempy i penziony se na léto rychle plní

Východní Čechy - Dva týdny před začátkem prázdnin jsou v turistických destinacích na východě Čech mnohde již z poloviny zarezervované ubytovací kapacity. Zájem dovolenkářů je podle hoteliérů větší než vloni a nejvíc je směrován do přelomu července a srpna. Poptávce přispívá skutečnost, že ceny většinou zůstaly na loňské úrovni.

Víkendové festivaly pobavily tisíce diváků

Hlinsko, Seč - Nejdřív pařák, pak průtrž mračen a citelné ochlazení, při kterém bylo potřeba vytáhnout deštníky a navléci si bundy. Přesto si návštěvníci dvou hudebních festivalů, které se v sobotu konaly na Chrudimsku, užili jak se patří.

Kajínka převezli do Valdic a čeká ho soud

Valdice - Nejznámější český vězeň, doživotně odsouzený Jiří Kajínek z Prachovic na Chrudimsku, byl opět nucen změnit celu. Ve tři hodiny ráno v noci z úterý na středu ho vzbudili v mírovské věznici a převezli jinam, podle informací TV Prima nejspíš do Valdic u Jičína. Vězeňská služba však nechce místo převozu našemu Deníku potvrdit.

Pardubická policie rozkryla mafii podvodníků s úrazovým pojištěním

Pardubice – Celkem 20 obviněných má na české poměry nebývalá kauza podvodů s úrazovým a životním pojištěním, kterou rozkryli pardubičtí policisté.

Benzin už zdražuje jen pomalu

Východní Čechy - Ceny benzinu a nafty u pump dál rostou, ale už pomaleji než v uplynulých týdnech. Mírnějšímu zdražování nahrává rychle posilující česká měna.

Imigranti si z nás udělali tranzitní kraj

Východní Čechy - Železniční koridor přes Pardubice do Prahy je stále více zaslíben nejen pašerákům drog, ale i utečencům z východních zemí na Západ.

Připadám si jak v gay klubu, stěžoval si soudu Kajínek

Mírov/Prachovice - Nejslavnější český vězeň, doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek z Prachovic na Chrudimsku, neuspěl se žádostí o přemístění do nejmírnějšího typu věznice. Soud o tom včera rozhodl přímo ve věznici Mírov u Mohelnice, do níž se Kajínek před rokem vrátil z Rýnovic u Jablonce n. Nisou.

Likvidace ekologické havárie s močkou potrvá ještě v pondělí

Liboměřice - Už třetí den likvidují hasiči únik 300 kubíků močky do potoka z bioplynové stanice v Liboměřicích na Chrudimsku. Hasiči vodu z potoka nepřetržitě čerpají od sobotního rána, kdy k úniku došlo, aby nedošlo k zamoření Chrudimky a potažmo Křížanovické přehrady, která je zdrojem pitné vody.

Klause jsem nesnášel, říká sběratel autogramů

Proseč - Sice se těšil na Miloše Zemana, ale byl rád i za jeho ženu, která včera zavítala do Proseče. Miroslav Bureš pochází z blízkých Hněvětic a jako náruživý sběratel autogramů si nenechá ujít žádnou prezidentskou návštěvu.

První dámě v Proseči učarovala výrobna a muzeum dýmek

Proseč - Je to městečko prezidentům zaslíbené. Proseč navštívil před šesti lety Václav Klaus, včera sem kvůli zdejšímu muzeu a výrobně dýmek zavítala současná první dáma Ivana Zemanová.

Od neděle začíná platit nový jízdní řád

Východní Čechy - Nový jízdní řád vlaků a autobusů, který začne platit v neděli, nedozná oproti tomu současnému velkých změn.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT