VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přijďte si zasadit kaštan

Ronov nad Doubravou - Společnou výsadbou kaštanovníků v lokalitě U Cihelny začne v sobotu 21. dubna v 10 hodin plánovaná výsadba těchto stromů v alejích a sadech v Ronově nad Doubravou.

Na dovolenou si každý neušetří

Chrudimsko - Jak se žije v Pardubickém kraji? Mají se lidé dobře, nebo mají těžký život a nemohou si dovolit vše, co by chtěli?

Chrudimskem projedou motorkáři, požehná jim farář

Chrudimsko - Motorkáři z Riders Clubu Black Horses Slatiňany v sobotu 21. dubna zahájí sezonu společnou jízdou a nechají také požehnat svým strojům.

Na chrudimském náměstí vyrostl bunkr

Chrudim - Na Resselově náměstí v Chrudimi ve středu dopoledne vyrostla maketa malého bunkru z dob budování opevnění před druhou světovou válkou.

Studenti navštívili redakci Chrudimského deníku

Chrudim - Milou návštěvu z místní Hotelové školy Bohemia jsme přivítali v úterý v redakci Chrudimského deníku.

V Luži oslaví dokončení oprav

Luže – Římskokatolická farnost Luže se svými partnery zve všechny zítra (ve čtvrtek) na slavnostní ukončení oprav kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku.

Darované věci lze nosit do knihovny

Třemošnice – Městská knihovna vyhlásila i letos na jaře sbírku předmětů a vybavení pro Diakonii Broumov.

Začala demolice bývalé klubovny

Chrudim – Objekt bývalé klubovny vodáckého sdružení Kačeři v sousedství chrudimského sídliště U Stadionu je odstrojený a čeká na úplnou demolici.

Postačí mít chuť do práce a alespoň trochu šikovné ruce

Chrudimsko – Při shánění nových zaměstnanců se teď i firmy na Chrudimsku musejí hodně snažit. Přesto se jim nedaří zcela naplnit stavy.

Přednáška nejen o dobrotách

Chrudim – Spolek absolventů chrudimské zemědělské školy uspořádal v sobotu přednášku o zemědělství a výživě ve Španělsku. Několik členů spolku pobývalo nedávno na jihu země, v Andalusii, kde v rámci programu Erasmus+ navštívili několik zemědělských organizací, firem i škol.

Chrudim zaplatí za analýzu ke GDPR 150 tisíc korun

Chrudim - S blížícím se datem datem platnosti nové směrnice o ochraně osobních údajů (GDPR) si město Chrudim nechává vypracovat analýzu opatření, které bude nutné v této souvislosti přijmout. Zaplatí za ni 150 tisíc korun.

Připojte se v sobotu k výpravě za poznáním

Skuteč – V sobotu se uskuteční veřejná komentovaná vycházka po nově upravené naučné stezce v Horkách.

Hitem trhu byly keře a stromky

Chrudim - Pravidelný trh na chrudimském Resselově náměstí byl ve středu plný prodejců i zákazníků.

Demolice domku omezí možnost stání vozidel

Chrudim – Domek v Lázeňské ulici naproti Regionálnímu muzeu už nemá střechu a za několik dní zmizí docela. Objekt čp. 88 je v majetku města a v posledních letech byl známý hlavně jako provizorní přístřeší místní bezdomovkyně Ivany Peškové, přezdívané mezi lidmi „Kometa“. Teď probíhá jeho úplná demolice.

Startuje sezóna u Sečské přehrady

Seč, Hoješín – Muzika, opékání prasete i soutěže pro děti, to vše bude součástí tradičního zahájení sezony, které startuje v pátek v 17 hodin v hoješínském Hostinci Pod Drnem.

Sobotní besedu doplní kurz vaření paelly

Chrudim – Spolek absolventů a přátel zemědělské školy v Chrudimi připravil na tuto sobotu pro všechny zájemce z řad veřejnosti besedu nazvanou „Zemědělství jako nositel tradic a základ kvalitní výživy – poznatky ze Španělska“.

Pozor na odtažení auta, začíná jarní čištění ulic

Chrudim - Technické služby začnou v průběhu příštího týdne s každoročním jarním čištěním městských ulic a veřejných prostranství. Mnozí řidiči by si proto měli včas přeparkovat svá vozidla, jinak riskují jejich zpoplatněný odtah a zpětné umístění.

Chrudim má dohodu o tváři areálu letního kina

Chrudim - Po létech dohadů panuje v Chrudimi konečně shoda na budoucí podobě areálu letního kina. Po pondělním zasedání městské rady to potvrdil starosta města Petr Řezníček i Richard Herbst, předseda spolku „MaChr – za Chrudim malebnou“, jež nyní areál provozuje.

Soutěž vyhrál učeň z Chrudimě

Chrudim – Třináctého ročníku celostátní soutěže Prodavač 2018 se v uplynulém týdnu v Ústí nad Labem zúčastnili za chrudimskou SOŠ a SOU obchodu a služeb učni Roman Žurek a Dominika Lohmannová.

Nová výstava přibližuje recyklaci

Chrudim – V Regionálním muzeu je nyní k vidění výstava nazvaná Brána recyklace.

Louka pod Penny Marketem je semeništěm odpadků

Chrudim – Na svah pod Penny Marketem u chrudimské nemocnice chodívali kdysi v zimě sáňkovat děti z nedalekého sídliště U Stadionu, zatímco s jarem se tato louka na kraji města měnila v oázu svěží zeleně. Dnes je ale svah pod supermarketem i pod přilehlým parkovištěm natolik zaneřáděn nejrůznějšími odpadky, že jeho obhlídka může vyústit snad jedině v pozvracení.

Příliš otrlé řidiče zkrotí nový radar

Chrudim - Řidičům jezdícím s těžkou nohou na plynovém pedálu přestane už brzy procházet příliš rychlá jízda v chrudimské Václavské ulici. Od června by zde měl začít měřit rychlost projíždějících vozidel trvale umístěný radar.

Ronovští vodáci zahajují sezonu

Ronov nad Doubravou - V sobotu se koná 27. ročník Odemykání Doubravy.

Houbaři se dočkali: Začaly růst kačenky

Hlinsko – Množící se nálezy kačenek českých i dalších druhů hub odstartovaly jarní houbařskou sezónu.

Z kašny na Resselově náměstí zmizela špína i holubí trus

Chrudim – Pracovníci Technických služeb Chrudim vyčistili dno vypuštěné kašny na Resselově náměstí.

Vykácené smrky a javory nahradí ovocný sad pod sídlištěm Větrník

Chrudim - Výstavba nové výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v ulici Dr. Milady Horákové se neobešla bez kácení stromů mezi sídlištěm U Stadionu a železniční tratí. K zemi šly především smrky, ale i vzrostlé javory.

Mladí promluví do rozvoje města

Chrudim – Město se snaží zapojovat i mladou generaci do rozvoje města prostřednictvím různých setkání. Jednou z tradičních metod je tzv. veřejné projednání.

V Třemošnici rozdají kompostéry

Třemošnice – Město chce, vedle likvidaci biologicky rozložitelného odpadu prostřednictvím hnědých popelnic, podpořit také systém domácího kompostování.

Chrudimští hasiči vyjíždějí jinudy

Chrudim – Kvůli opravám asfaltové manipulační plochy před výjezdovými garážemi požární stanice v Chrudimi je nyní omezen výjezd techniky z garáží a z areálu požární stanice do ulice Topolská.

Odhalte tajemství bosenských pyramid

Chrudim – Bosenské údolí pyramid, to je název přednášky, která se uskuteční ve středu 4. dubna od 18 hodin v Městském kině Chrudim.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT