VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Smyčcové trio ruší hranice mezi žánry

Chrudim – V chrudimském Divadle Karla Pippicha si ve středu 21. listopadu můžete poslechnout elektrické smyčcové trio Inflagranti.

Stezka v parku Střelnice je uzavřena

Chrudim - Kvůli odbahňování a dalším pracím spojeným s revitalizací říčního náhonu v chrudimském parku Střelnice musejí od pondělí chodci počítat s uzavřením stezky vedoucí parkem.

Jak sestavit rodokmen?

Slatiňany - Ve slatiňanském Společenském domě se v úterý 20. listopadu pod vedením přednášejícího Romana Šemíka uskuteční beseda s názvem „Ke kořenům, aneb jak sestavit rodokmen“.

Krajina dál usychá

Pardubický kraj – Deštivý podzim se zatím nedostavil a z krajiny proto dál mizí voda. Sucho vyprazdňuje přehrady i rybníky, oslabuje lesní porosty a vrásky na čele přidělává před sezónou i provozovatelům některých lyžařských areálů.

Vetché stromy musí pryč, Kaštanku čeká omlazení

Slatiňany - Mnohé stromy tvořící alej slatiňanské kaštanky jsou v natolik špatném zdravotním stavu, že musejí být pokáceny. Jiné se dočkají výrazných zdravotních řezů. Slatiňanský starosta Ivan Jeník nicméně zdůrazňuje, že prořídlé stromořadí bude brzy doplněno novou výsadbou.

Strom pro Chrudim přivezou z Ostřešan

Chrudim - V chrudimských ulicích začala instalace vánoční výzdoby. Vánoční strom pro zdejší Resselovo náměstí tentokrát připutuje do města z nedalekých Ostřešan.

Školu v Hrochově Týnci zvětší přístavba

Hrochův Týnec - Přístavba Základní školy v Hrochovĕ Týnci pokračuje betonáží 1. patra. Staví se rovněž parkovací plocha před školou.

Chrudimské setkání k sobotnímu výročí

Chrudim - Spolek MaChr za Chrudim malebnou zorganizoval na sobotu 17. listopadu setkání ke vzpomínce na 17. listopad roku 1989.

Výstava zasvěcená vánočním ozdobám

Chrudim - Krása vánočních ozdob. To je název expozice, která bude od pátku 16. listopadu přístupná v Regionálním muzeu v Chrudimi.

Výlov rybníka v Rohozné

Trhová Kamenice, Rohozná - Dostali jste chuť na přípravu čerstvě vylovené ryby? Nebo si chcete uložit do mrazáku kapra na Vánoce? Pak si nenechte ujít výlov rybníka Rohozenský velký, který se uskuteční v pátek 16. listopadu.

Lavičky obsazené bezdomovci nelákají k úlevnému posezení

Chrudim - Až devětkrát za necelý den vyjížděli nedávno strážníci chrudimské městské policie do ulic za místními bezdomovci.

Jak předcházet poruchám učení?

Miřetice - V Mateřské škole Miřetice se ve čtvrtek 15. listopadu od 16 hodin uskuteční pro veřejnost přednáškový workshop plný rad a praktických námětů na téma „Šťastné dítě, aneb jak předcházet poruchám učení i jiným problémům“.

Proběhla obnova starých sadů

Slatiňany /Z REDAKČNÍ POŠTY/ - V neděli 11. listopadu se sešly davy ochotných lidí, aby obnovily zničené sady ve Škrovádu U křížku a směrem k Celní škole.

Hlívy hledejte na kmenech a pařezech

Hlinecko - Letošní houbařská sezona patřila mezi ty horší. Hlinecký amatérský mykolog Jiří Laštůvka však dokládá, že teď přichází čas na sběr hlív.

Zámek vymaloval vděčný akademik

Slatiňany - Zatímco venkovní práce spojené s rekonstrukcí slatiňanské zámecké zahrady a parku doprovází nepřízeň počasí obnášející dlouhé období sucha i občasné ničivé vichřice, práce na obnově vnitřních prostor zámku probíhají nerušeně. „Je to pro mě určitá vzpruha,“ připouští slatiňanský kastelán Jaroslav Bušta.

Víte, jak jste na tom s cukrem?

Luže - V rámci kampaně ke Světovému dnu diabetu můžete navštívit Hamzovu léčebnu v Luži a dozvědět se zde nové informace o problematice cukrovky i její léčby.

V Trhové Kamenici postaví kanalizaci

Trhová Kamenice - V čele trhovokamenické radnice stojí nadále starostka Iva Dostálová, která dostala od zastupitelů městyse mandát na další čtyři roky.

Desítky mladých stromků oživily stárnoucí sad

Slatiňany - Junáci ze Slatiňan zorganizovali výsadbu mladých ovocných stromků v rámci obnovy starého ovocného sadu nad Škrovádem.

Večer zahraje Laco Deczi

Chrudim - Posluchače jazzové, bluesové a swingové hudby potěší v úterý 13. listopadu svým vystoupením v chrudimské Vinárně v Muzeu trumpetista Laco Deczi.

Poodhalte tajemství spojená se studenou válkou

Hlinsko - Tajemství vojenských prostorů a podzemní objekty studené války. Tak se jmenuje přednáška spojená s promítáním, která se uskuteční v úterý 13. listopadu od 18 hodin v kinosále Multifunkčního centra Hlinsko.

Chrudimští chodci přišli o další lávku

Chrudim - Město Chrudim nechalo kvůli špatnému technickému stavu preventivně uzavřít další lávku přes řeku Chrudimku.

Nechte si vyprávět o krásách Bolívie

Chrudim - V rámci cyklu cestopisných přednášek Kolem světa za 80 minut se v pátek 9. listopadu v budově Vodních zdrojů Chrudim na náměstí U Vodárny uskuteční přednáška o Bolívii.

Houbařská sezona byla bídná, ale naděje stále žije

Chrudimsko, Slatiňany - Letošní chudá houbařská sezóna se blíží k závěru, ale ještě nekončí. Když si s sebou na procházku do lesa vezmete košík, určitě nic nezkazíte. K dokonalému určení méně známých druhů hub vám přitom může pomoci mykologická vycházka, která se uskuteční pozítří v okolí slatiňanského Monaca.

Bývalý starosta se po 28 letech hlásí ve škole

Chrudim /ROZHOVOR/ - V důsledku povolebního politického zemětřesení na chrudimské radnici už město neřídí Petr Řezníček.

Dvojice umělců vystavuje společně

Hlinsko - MKK Hlinečan zahájil společnou výstavu děl dvou umělců.

Zdobení perníčků v Nasavrkách

Nasavrky - V Kavárničce pro seniory při nasavrckém domu s pečovatelskou službou si v úterý 6. listopadu příchozí budou moci vyzkoušet zdobení perníčků.

Novým chrudimským starostou je lídr vítězného hnutí ANO

Chrudim – Novým chrudimským starostou je František Pilný (ANO 2011). Na základě uzavřené koaliční dohody o tom na své ustavující schůzi v pondělí navečer rozhodli chrudimští zastupitelé.

Dejte si pozor na Žulové stezce

Skuteč - Kůrovcem byly v letošním roce napadeny rovněž některé lesní porosty v majetku města Skuteč.

O vedení chrudimské radnice rozhodne pondělní hlasování

Chrudimi - Koaliční smlouva mezi hnutím ANO 2011, Chrudimáky, Piráty a sociálními demokraty byla podepsána, když předtím u Pirátů prošla ještě vnitrostranickým schvalovacím procesem. Po nadcházející pondělní ustavující schůzi městského zastupitelstva by tak Chrudim měla mít zcela nové vedení.

Poznejte krásu Lovětínské rokle

Třemošnice – Ekocentrum Paleta zve všechny zájemce na sobotní exkurzi do evropsky významné lokality Lichnice – Kaňkovy hory, konkrétně do podzimem zbarvené Lovětínské rokle.

Chrudimský úřad nabízí pomocnou ruku neslyšícím klientům

Chrudim – Komunikace s úřady přestala být pro neslyšící v Chrudimi černou můrou. Město totiž zavedlo službu Tichá linka, která neslyšícím za využití elektronického tabletu a živého videopřenosu kdykoliv umožní kontakt s úředníkem libovolného oddělení.

Ronovští rozhodnou o ceně za kanalizační přípojku

Ronov nad Doubravou – Z měst na Chrudimsku už chybí splašková kanalizace jen obyvatelům Ronova nad Doubravou. To se má ale během necelých dvou let změnit. Město totiž získalo potřebnou dotaci a toto úterý stavbu kanalizace slavnostně zahájilo.

Broučci půjdou spát

Chrudim – Mama klub Chrudim zve na čtvrteční lampionový průvod. Sraz je na chrudimském náměstí U Vodárny (pod Širokými schody).

Na památku výročí přibyl v Leštince kamenný mezník

Leštinka – Obyvatelé Leštinky si minulou sobotu připomněli výročí vzniku Československa umístěním žulového mezníku u lípy, která byla vysazena při stejné příležitosti v roce 1968.

Talk show v kině

Heřmanův Městec – Kino Mír v Heřmanově Městci hostí ve středu 31. října v rámci Večerů pod lampou Kláru Sedláčkovou.

Chrudimští studenti přebývali u polských přátel

Chrudim – Třiadvacet studentů chrudimské zemědělské školy se v uplynulém týdnu týdnu účastnilo výměnného pobytu na zemědělské škole v Bonině na severozápadě Polska.

S lampióny v dětských rukách

Luže – Rodinné centrum DaR Luže pořádá ve středu 31. řijna lampiónový průvod pro děti.

Vichr poničil zámecký park, ale vláhu nepřinesl

Slatiňany - Kastelán slatiňanského zámku Jaroslav Bušta se v úterý neprobudil do hezkého jitra. Čekal ho totiž pohled na části zámeckého parku zdevastované vichřicí.

Nový koberec brání seniorům v tanci

Chrudim – Přeložení podlahy v prostorách chrudimské Měšťanské restaurace Muzeum kobercem vyburcovalo desítky chrudimských seniorů k podpisu společné petice adresované řediteli Chrudimské besedy Jiřímu Kadeřávkovi. Kvůli koberci se jim teď totiž v restauraci špatně tančí.

Zábavné Dýňování

Hroubovice - Blíží se Halloween, ale i jinak se dýně dají zpracovávat.

Přednáška o výchově a komunikaci

Hamry – Přednáška se zaměří na výchovu dětí. Ale nejen na ni. 

Koalice v Chrudimi nechce zatížit rozpočet dalším platem uvolněného radního

Chrudim – Představitelé vítězného hnutí ANO 2011, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD se mají v Chrudimi sejít ve středu nebo ve čtvrtek k podpisu závěrečné podoby programového prohlášení a koaliční dohody.

Starostou Proseče je opět Jan Macháček

Proseč – V sobotu ve 13 hodin se v Městském společenském centru Sokolovna v Proseči konalo ustavující zasedání Zastupitelstva města Proseč.

Ronov nad Doubravou začne stavět kanalizaci

Ronov nad Doubravou – Mnohaleté úsilí o získání příslušné dotace na vybudování kanalizační sítě nebylo v Ronově nad Doubravou dlouho korunováno úspěchem.

Víkend v Chrudimi patřil oslavám výročí vzniku republiky

Chrudim – Sto let vzniku republiky a obnovení české státnosti si Chrudimští připomněli hned několika akcemi.

Chrudimsko slavilo. V Heřmanově Městci pohřbili monarchii

Chrudimsko – Zprávy o rozpadu monarchie se 28. října 1918 šířily do měst a obcí na Chrudimsku zpočátku jen zvolna a zprvu byly přijímány s určitou nedůvěrou. Největší lidová shromáždění se proto mnohde konala až následujícího dne.

Vítězná Sedma neuspěla, starostou Slatiňan je Ivan Jeník

Skuteč, Slatiňany, Chrast - Povolební vyjednání v obcích na Chrudismku finišují, někde ale stále visí otazníky nad tím, kdo usedne do křesla starosty. 

Firma hájí odvedenou práci

Chrudim – Společnost FiberTech se ohradila vůči informacím z článku „Rozkopaný chodník se proměnil v past na chrudimské chodce“ týkajícího se stavu chodníku v chrudimské ulici Na Ostrově.

Některé oslavy zakončí ohňostroj

Chrudimsko - Jaké akce připravily obce na Chrudimsku v rámci oslav 100 let od založení Československa? V plánu jsou přednášky, jarmarky, sázení lip, ale i ohňostroje. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT