VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Chrudim zbrojí na další veletrhy

Chrudim – Radnice chce do města přilákat více turistů. Za eso v rukávu přitom považuje půvabnou památkovou zónu i ocenění péče o památky, za kterou Chrudim obdržela titul Historické město roku.

Roztržití lidé nemusejí hned telefonovat

Chrudim – Mobilní telefon, peněženky, ale i dvojice jízdních kol nebo pánské hodinky. To jsou některé z věcí nalezených na území města Chrudim jen během uplynulého měsíce.

Nasavrcký archeoskanzen se promění v Zemi Keltů

Nasavrky – Skanzenový tým keltského spolku Boii před koncem roku řešil nový název skanzenu, který by lépe popisoval to, co spolek dělá.

V Krouně zasadí další stromy svobody

Chrudimsko - Na kořeny moderní české státnosti poukazují takzvané stromy svobody, které byly vysazovány v minulém století především bezprostředně po vzniku Československa.

Muž nechal peníze v bankomatu

Chrudim - Policisté v Chrudimi podle včerejší informace stále hledají ženu, která si mohla od bankomatu odnést cizí hotovost.

Řidiči neznají vlastní espézetku

Chrudim - Od ledna zavedla radnice nový způsob platby parkovného.

Seriál trhů byl opět zahájen

Chrudim – Na chrudimském Resselově náměstí se po vánoční a novoroční přestávce včera uskutečnil první letošní trh.

V holých lednových lesích rostou desítky druhů hub

Hlinsko – Sníh prozatím neleží ani v kopcích Vysočiny a tak si hlinecký amatérský mykolog Jiří Laštůvka přijde na své i při houbařských výpravách do lednového lesa.

Vánoční stromy potkají rozdílné osudy

Chrudim, Hlinsko – Z chrudimských i hlineckých ulic už mizí stromky vynesené sem ke kontejnerům z domácností. Velký stříbrný vánoční smrk na chrudimském Resselově náměstí bude pokácen a rozřezán zítra, avšak ten hlineckém Betlémě prozatím zůstane na svém místě.

Dárci v Heřmanově Městci byli rekordně štědří

Heřmanův Městec – „S radostí a hrdostí na občany Heřmanova Městce mohu sdělit, že v Tříkrálové sbírce se v Heřmanově Městci a v Kostelci u Heřmanova Městce vybrala rekordní částka ve výši 118.625 korun.

Do opravené radniční budovy se úředníci vrátí na jaře

Chrudim – Působivě zrestaurované masivní dvoukřídlé dveře radniční budovy na chrudimském Resselově náměstí jakoby zvaly veřejnost k návštěvě úřadu. Zatím zde ale nepořídíte. Vedení města i úředníky několika radničních odborů tu zastihnete zřejmě až někdy na jaře.

Parkovacích míst má přibývat

Třemošnice - „Hlavně potřebujeme parkoviště,“ uvádí místostarosta města Třemošnice Stanislav Peca, když mluví o plánech radnice na redukci zbytečně velké plochy stávajícího autobusového nádraží.

Semafor zmizel, nahradí ho radar

Hrochův Týnec - Na vjezdu do Hrochova Týnce už rychle jedoucí řidiče nevaruje světlo atypického semaforu. Šlo o zařízení, které mělo při překročení padesátikilometrové rychlosti zastavovat řidiče rozsvícením červeného světla.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě cisterny zemřel mladý řidič

Vápenný Podol - Silnici číslo 341 ve Vápenném Podolu nedaleko Heřmanova Městce v pátek dopoledne zablokovala vážná dopravní nehoda. Do příkopu tady sjela cisterna a převrátila se.

Široké schody byly zčásti uzavřeny, místo je třeba opravit

Chrudim – Polovina schodiště na horním konci chrudimských Širokých schodů byla uzavřena. Městská radnice totiž nechce riskovat ohrožení chodců pří případném zhroucení opěrné zdi, která odděluje frekventované schodiště od přilehlého soukromého pozemku.

Z nádražní budovy bude bytový dům

Třemošnice – Město Třemošnice koupilo od dráhy nepotřebnou budovu nádraží a hodlá v objektu vybudovat nízkoprahové byty.

Třemošnice zažádala o stavební povolení na koupaliště

Třemošnice – Město nepolevilo v přípravách na celkovou rekonstrukci městského koupaliště.

Sjezdovky nezahálejí, sněhu je ale málo

Chrudimsko – Sjezdovky v Hlinsku a v Hluboké u Trhové Kamenice mají v těchto dnech podobu bílých pruhů v jinak zelené okolní krajině. V obou ski areálech se lyžuje, ale návrat dostatečných nočních mrazů by jim rozhodně prospěl.

Chrudimský otužilec přivítal nový rok koupelí

Chrudim - Dopolední program prvního dne roku si jednaosmdesátiletý Chrudimák Josef Zítko už ani neumí představit bez chladivé koupele ve vlnách řeky Chrudimky.

Slatiňanský zámek přestal nabízet svatby

Slatiňany - V končícím roce 2017 uzavřelo manželství v katastru města Slatiňan 86 párů. Příští rok jich ale kvůli rekonstrukci zámku a zámeckého parku bude určitě méně. Právě v zámeckých objektech se totiž odehrávalo nejvíce slatiňanských svatebních obřadů.

Cestami zámeckého parku kroužila psí spřežení

Heřmanův Městec - V zámeckém parku v Heřmanově Městci se ve středu 27. prosince uskutečnil v pořadí již 14. ročník Dne severských psů.

Dobrovolní hasiči v Trhové Kamenici získali nové auto

Chrudimsko - Městys Trhová Kamenice pořídil do vozového parku místního sboru dobrovolných hasičů nové devítimístné vozidlo Ford Transit.

Dárci krve si v Chrudimi převzali ocenění

Chrudim - Oblastní spolek Českého červeného kříže uspořádal v úterý minulého týdne v Chrudimi slavnostní odpoledne pro dárce krve.

Chrudim počítá s oživením fontán

Chrudim – Zastupitelé v minulém týdnu schválili Adaptační strategii města na klimatickou změnu. Část tohoto dokumentu je věnována vodě a potřebě jejího udržení v městském prostředí.

Chrudimští příznivci saunování si přijdou na své

Chrudim – Stávající saunový svět v areálu chrudimského krytého plaveckého bazénu se rozrostl o novou stylovou saunu s venkovní ochlazovnou.

Tuky po vánočním smažení zanášejí kanalizaci a prodražují provoz čističky

Chrudim – Vodohospodáři mají ze svátků velké obavy, jelikož spotřeba tuků o vánocích stoupá několikanásobně. Vždyť právě o vánočních svátcích jsou smažené a fritované pokrmy hlavní součástí jídelníčku. Lidé smaží řízky a přepálený olej bez rozmyslu vylévají do dřezu nebo do záchodu.

Bahno z chrudimského náhonu odstraní město

Chrudim – Město Chrudim chce odbahnit říční náhon u parku Střelnice.

Plechová střecha zimního stadionu musí být přeložena

Chrudim – Vedení chrudimské radnice počítá v rozpočtu města pro příští rok mimo jiné s přeložením střechy zimního stadionu. V dokumentu přijatém zastupiteli v minulém týdnu je na tuto akci vyčleněno 2,7 milionu korun.

Chrastecké potěšil živý betlém

Chrast - Skautské středisko Chrast připravilo v neděli pro veřejnost již tradiční živý betlém.

Obyvatelé hradu Rychmburk přivítali milé hosty

Předhradí – Během uplynulé soboty se v Předhradí na Skutečsku uskutečnilo tradiční Předvánoční zastavení na hradě Rychmburk. Na nádvoří hradu, který v současné době slouží jako domov pro duševně nemocné, se během něj vystřídala řada účinkujících.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>