VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sto dětí přijde na čas o školku, některé zůstanou doma

Chrudim - Chrudimští radní schválili přerušení provozu Mateřské školy Víta Nejedlého v Chrudimi v období od 2. května do 24. srpna příštího roku. Důvodem je plánovaná rekonstrukce ke snížení energetické náročnosti budovy školy.

Víkend v Chrudimi patřil tanci

Chrudim /FOTO/ - Velký sál chrudimského Muzea hostil po oba víkendové dny taneční soutěž párů „O chrudimskou loutku“.

Záchody slaví svátek i ošklivými dárky

Chrudim - I záchody mají svůj svátek. Ten poslední dokonce oslavily v neděli. Už 17 let totiž připadá na 19. listopad Světový den toalet. V roce 2001 jej vyhlásila OSN jako připomínku faktu, že pro nás tak běžné zařízení domácnosti je i v dnešní době pro více než třetinu lidí na světě nedostupným luxusem.

Příležitost pro šikovné ruce

Nasavrky - Téměř po celou sobotu 18. listopadu bude v keltském archeoskanzenu v Nasavrkách návštěvníkům otevřena dílna nazvaná „Řezbářství a přírodní pletiva“.

Zamrzlý vodoměr se může prodražit

Chrudimsko - Vodoměr je třeba před zimou chránit izolací, jinak zamrzne. Spotřebitelé by na to měli myslet, mimo jiné i proto, že případná výměna mrazem poškozeného vodoměru není nikde zadarmo.

Chrudimáci se dál neshodují na nové podobě letního kina

Chrudim – Rozpaky, rozčilování a nedůvěra. To byly časté reakce účastníků pondělního veřejného setkání, které bylo věnované dalšímu osudu areálu chrudimského letního kina.

Průčelí radnice nově zkrášlují vázy

Chrudim - Usazením šesti ozdobných váz z umělého kamene na vršek průčelí chrudimské radnice v podstatě skončila oprava pláště této budovy.

Opravy povrchů se posunou o rok

Chrudim – Ulice Palackého a Obce Ležáků se v příštím roce nedočkají dříve slibované úplné rekonstrukce povrchů.

Přijďte se vyjádřit k budoucnosti areálu letního kina

Chrudim - V pondělí se ve Velkém sále chrudimského Muzea uskuteční veřejné plánovací setkání nad variantami řešení prostoru chrudimského letního kina.

Nábytek v sokolovně omládl

Trhová Kamenice – Část dosluhujícího vnitřního vybavení trhovokamenické sokolovny prochází obměnou. Do sokolovny bylo pořízeno dvacet nových stolů a 120 židlí, nová je i lednice, varná deska a nádobí do kuchyňky.

Prosečské spolky by si mohly polepšit

Proseč – Město Proseč připravuje nový projekt obecního spolkového domu.

Pobočka v chrudimském parku zve nevidomé a slabozraké k návštěvě

Chrudim – Lidé z oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) v Chrudimi zvou nevidomé, slabozraké i jejich případný doprovod na Den otevřených dveří.

Jednání o cyklostezce teď může pokračovat

Chrudim - Pro zvýšení návštěvnosti areálu rekreačních lesů v chrudimské části Podhůry je klíčové jeho bezpečné cyklistické propojení s městem. Chrudimáci teď oblast navštěvují spíše auty, protože zamýšlená cyklostezka dosud chybí. Mohlo by se ale blýskat na lepší časy.

Trhy zaplní Resselovo náměstí

Chrudim – Vánoční trhy na Resselově náměstí proběhnou ve středu 13. a 20. prosince, v sobotu 16. prosince a v pátek 22. prosince.

Rypáky divočáků ničí chrastecké fotbalové hřiště

Chrast – Závěrečné podzimní utkání chrasteckých fotbalistů by mohla překazit divoká prasata. V uplynulých dnech totiž svými rypáky zcela přeorala travnaté tréninkové hřiště na místním stadionu a v posledních hodinách začala rýt i na hřišti hlavním.

V archeoskanzenu se točil film, Samhain tu oslaví v sobotu

Nasavrky - Keltský archeoskanzen v Nasavrkách byl o uplynulém víkendu uzavřen pro veřejnost. Důvodem byla přítomnost filmařů. Ze stejného důvodu byla uzavřena rovněž expozice Po stopách Keltů na nasavrckém zámku.

Zemědělská škola zve na dny otevřených dveří

Chrudim – Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim pořádá zítra a pozítří při příležitosti oslav 155. výročí založení školy Dny otevřených dveří ve škole a na školním statku.

Do chrudimských lesů se nesmí, škody jsou odhadovány na 450 tisíc korun

Chrudim – Po dobu těžby a dopravy dřevní hmoty z porostů poškozených po vichřici Herwart dál platí zákaz vstupu do porostů spravovaných společností Městské lesy Chrudim.

V Chrudimi se našly základy pozdně středověké brány

Chrudim – Při probíhající rekonstrukci chrudimské kanalizace narazili dělníci na rohu Palackého třídy a Škroupovy ulice na zbytky starého základového zdiva. Jde o pískovcové bloky pozdně středověké či raně novověké Svatokřížské či také „Batíkovské“ brány.

Mluvit se bude o dopravě kolem Chrudimě

Chrudim – Spolek Chrudimští patrioti pořádá (zítra) ve středu ve spolupráci s městem besedu o budoucnosti dopravy okolo Chrudimě.

Objížďky skončí až ve druhé polovině listopadu

Chrudim – Rekonstrukce kanalizace pod chrudimskými ulicemi Palackého a Obce Ležáků měla být podle původních odhadů hotova na přelomu října a listopadu. Nebude. Má zdržení.

Opravenou kapličku ve Vestci čeká ještě obnova nástěnných fresek

Chrudim, Vestec – V minulém týdnu skončila oprava poutní kapličky ve Vestci. Na místě vzniklo i posezení pro poutníky či kolemjdoucí. „Opravou exteriéru jsme udělali poslední krok k zajištění menší církevní stavby, která je spolu s mírným návrším a dvojicí stromů určitě velmi zajímavým krajinným prvkem. Již v loňském roce se v první etapě staticky zajistila klenba, vyměnil krov a střešní krytina, obnovy se dočkal o kovový kříž na hřebeni kapličky,“ říká chrudimský starosta Petr Řezníček.

V lese i v parku platí zákaz vstupu

Chrudim – Městské lesy vyhlásily zákaz vstupu do lesních porostů. Důvodem je těžba a doprava dřeva, jež navazuje na likvidaci kalamitní situace po vichřici Herwart, která se v neděli prohnala i nad Chrudimskem.

Náraz větru o rychlosti 118 km/hod je novým rekordem meteorologické stanice

Krouna – Vichřice Herwart, která se prohnala i přes území chrudimského okresu, se kromě mnoha škod postarala také o rekordní zápis do záznamů meteorologické stanice umístěné na střeše krounské základní školy.

O hnědé popelnice zatím není velký zájem

Slatiňany - Snahu slatiňanské radnice o zajištění novinky v podobě pravidelných svozů biologického odpadu komplikuje poměrně malý zájem místních slatiňanských domácností.

Nové parkoviště odkrojilo část ze silnice

Chrudim – Okraj dlouhé a svažité příjezdové silnice ke chrudimskému sídlišti Větrník se nově proměnil v jedno z největších městských parkovišť. Vyznačením více než stovky šikmých stání radnice reagovala na trvalý nedostatek parkovacích míst v oblasti.

Turisté si vyberou ze šestice tras

Ronov nad Doubravou – Tělocvičná jednota Sokol Ronov nad Doubravou pořádá v sobotu 28. října 11. ročník turistického pochodu „Okolím Městečka na dlani“.

Chrudim se vrací k jednání o letním kinu

Chrudim – Radnice nyní dokončuje první etapu obnovy fasády, oken a dveří na objektu Muzea v dolní části Široké ulice. Na tuto dílčí investici v hodnotě zhruba 14,5 milionu korun v příštím roce navážou opravy zadního traktu budovy i její části přivrácené k řece. Sem město nainvestuje dalších zhruba 25 milionů korun.

Nechyběly ani chemické pokusy

Chrudim – V prostorách chrudimského Muzea se v úterý představily střední školy z Chrudimska a z několika okolních regionů.

Slatiňany zváží snížení poplatku za svoz odpadu

Slatiňany - Letošní přechod z týdenního režimu svozu směsného komunálního odpadu do režimu čtrnáctidenního uspořil městu Slatiňany peníze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT