VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Koalice v Chrudimi vydržela a odvedla kus práce

Chrudim - Stávající radniční koalice se v Chrudimi před čtyřmi lety nerodila snadno. Její ustavení tehdy trvalo čtvrt roku, ale nakonec stihla bez zásadnějších rozmíšek vykonat kus práce. Prázdný však nezůstal ani pomyslný šuplík s nesplněnými úkoly.

Největší finanční sumy mířily především do oprav náměstí

Chrudimsko – V končícím volebním období investovaly městské a obecní samosprávy na Chrudimsku mnohde až desítky milionů korun.

Na své si přijdou běžci i cyklisté

Chrudim – Hlavně mladým je určena nabídka středečních venkovních akcí pořádaných v Chrudimi.

Slatiňany nemarnily čas, úkolů však neubývá

Slatiňany – Při stručné inventuře čtyřleté vlády současné slatiňanské radniční koalice se nabízí pohled například na nové, opravené a opravované chodníky. Za 1,5 milionu korun se podařilo dokončit například chodník v Sečské ulici až na Podhůru. 

Náměstí se promění v arénu pro hasiče

Chrudim – Ve čtvrtek 20. září se v Chrudimi uskuteční IX. mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR ve vyprošťování u dopravních nehod.

Rozkopaný chodník se proměnil v past na chrudimské chodce

Chrudim – Některé Chrudimáky v uplynulých dnech rozčílil a stále ještě rozčiluje špatný stav chodníku v místní ulici Na Ostrově.

Oprava v Proseči skončí snad už v říjnu

Proseč - Probíhající první etapa rekonstrukce Podměstské ulice v Proseči (na snímku) přejde plynule v etapu druhou. To znamená, že k opětovnému zprovoznění krajské komunikace II/359 dojde až po skončení této druhé etapy, do té doby musejí řidiči nadále počítat s objížďkou.

Litr lahodného moštu lze pořídit už za několik korun

Chrudimsko - Úrodu jablek nebo hrušek z vlastního sadu nebo zahrádky je možné i letos odvézt ke zpracování do některé z moštáren.

Houbař nasbíral 600 hřibů, další už přestal počítat

Hlinsko - Houbař Jiří Laštůvka byl zase jednou úspěšný.

Zeleň v chrastecké zámecké zahradě trápí sucho

Chrast - Město letos pokračovalo v péči o zámeckou zahradu a investovalo také do oprav její obvodové zdi. Podle uzavřené smlouvy o dílo by letos měli Chrastečtí za opravu zámecké zdi zaplatit více než 950 tisíc korun. V končící první etapě oprav byla rekonstruována jihovýchodní část zdi, která odděluje zahradu od obytné části města za ulicí V Lipkách.

Hlinsko provedlo desítky investic, koupaliště ale stále chybí

Hlinsko – Končící volební období bylo v Hlinsku obdobím maximální snahy o nastartování rozvoje města. Alespoň tak ho charakterizuje hlinecký starosta Miroslav Krčil. Když se redakce Deníku ptala v hlineckých ulicích, jeho slova nikdo zvlášť nerozporoval. Přesto zazněly i kritické připomínky.

Řekám a říčkám stále chybí voda

Chrudimsko – Ani začátek podzimu nepřinesl na Chrudimsko zlepšení hydrologické situace. Řeky a říčky v okresu vykazují stále velmi malé okamžité průtoky.

V rekonstruovaném sběrném dvoře odbaví zákazníka rychleji

Chrudim – Všem Chrudimákům, kteří se nutně potřebují zbavit starých a nepotřebných věcí a materiálů, začal v pondělí sloužit rekonstruovaný a podstatně rozšířený sběrný dvůr v ulici Obce Ležáků.

Řidičům ve Skutči chybí parkovací místa

Skuteč – „Ve Skutči se žije dobře. Je to klidné městečko, ve kterém nechybí školy ani lékařské ordinace, je tu obchodní dům i spousta menších obchůdků. Také dopravní spojení s okolním světem je celkem vyhovující,“ tak lze shrnout nejčastější názory místních obyvatel na život v tomto pětitisícovém sídle. Jak ale někteří dodávají, i tady je co zlepšovat.

Opilý řidič narazil do plotového sloupku

Chrudim – Až tři roky vězení hrozí řidiči náklaďáku, který v opilosti havaroval.

Hlinecký fotoklub představuje práce svých členů

Hlinsko – V galerii Multifunkčního centra Hlinsko teď můžete až do 25. října navštívit výstavu fotografií hlineckého fotoklubu.

Třemošnice finišuje s podklady pro nové koupaliště

Třemošnice - V letošním horkém a suchém létu se museli v Třemošnici obejít už druhým rokem bez koupaliště. Areál bylo předloni uzavřen kvůli enormním průsakům vody z bazénu a město mezitím připravilo projekt na jeho úplnou rekonstrukci.

Sochu koně ve slatiňanském zámeckém parku čeká stěhování

Slatiňany - Přes léto významně pokročily práce na rekonstrukci zámku a zámeckého parku ve Slatiňanech.

Opravy zahrnou i zřízení okružní křižovatky

Skuteč - Silnici č. II/305 mezi Skutčí a Štěpánovem čeká modernizace. Jak informoval skutečský starosta Pavel Bezděk, Pardubický kraj potvrdil zahájení projektové přípravy na uvedené dílo.

Čtyři minulé roky nebyly ztraceným časem

Heřmanův Městec – V končícím volebním období se v Heřmanově Městci odehrála řada změn. Některé se promítly do podoby samotné tváře města, jiné měly dopad na podobu místního kulturního, společenského a sportovního života. S něčím se ale pohnout nepodařilo: Městu tak stále chybí například větší nákupní centrum.

Nová přírodní zahrada doplní a zkrášlí prostor školky

Chrudim - Město Chrudim plánuje v příštím roce vybudovat přírodní zahradu v Mateřské škole Na Valech. Napomůže tomu skutečnost, že Chrudim uspěla se žádostí o podporu od Státního fondu životního prostředí ČR a na konci července dostala příslušné rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Debata o bytových domech nepřinesla rozhřešení

Chrudim - Více než padesát lidí z řad široké veřejnosti se v pondělí zúčastnilo setkání s chrudimským podnikatelem Milanem Kuštou. Jednatel společnosti K2 Invest na něm představil projekt s názvem Bytový dům Kopanický mlýn, a to včetně dopravní studie řešící přilehlou lokalitu.

Třídnictví se nebojím, říká začínající učitel

Chrudim - „Vždycky mě bavila matematika a technické předměty. Už při studiu na chrudimském gymnáziu jsem se proto rozhodl, že chci dělat nějaký obor s matematikou a fyzikou. Rád jsem také doučoval žáky, jimž dělala matematika a fyzika potíže. Takže jsem se nakonec vlastně docela logicky a přirozeně stal učitelem,“ říká pětadvacetiletý Jaroslav Charvát, který v pondělí zahájil svou profesní dráhu před studentkami a studenty třídy I1G na chrudimské Střední odborné škole a středním odborném učilišti obchodu a služeb.

Chřadnoucí lípa dostala injekce živného roztoku

Chrudim, Medlešice - Lípa velkolistá v Medlešicích na křižovatce u křížku i kvůli katastrofálnímu suchu chřadne. Poslední naději pro strom byl proto zásah arboristy.

Školáci si polepší, město zase ušetří na energiích

Chrudimsko – S příchodem nového školního roku čekají leckde na Chrudimsku novinky nejen na předškoláky nebo na žáky základních škol, ale také na středoškolské studenty.

Vodáci mohou přijít o zamykání řek

Chrudimsko – Tradiční vodácká splutí spojená se zamykáním řek Chrudimky i Doubravy jsou letos kvůli dlouhotrvajícímu suchu v ohrožení. V korytech obou řek je teď více kamenů než vody a majitelé kanoí či raftů se nemohou spolehnout ani na jinak obvyklá dočasná vylepšení průtoků z přehrad.

V Chrudimi bodovala Chata na prodej

Chrudimsko – Dramaturg letního kina v Chrudimi Jan Axmann hodnotí letošní sezónu jako úspěšnou.

Chrudimsko dál vysychá

Chrudimsko – Přes okres se přehnalo několik drobných dešťových přeháněk. Nemohly ale nic zásadně změnit na dlouhotrvajícím suchu, které se v oblasti nadále prohlubuje.

V Podlažicích se dočkají kanalizace

Chrast, Podlažice – Město Chrast zahájí na jaře příštího roku 1. etapu výstavby splaškové kanalizace v Podlažicích.

Blíží se opětovné otevření sběrného dvora

Chrudim – Pokračuje rekonstrukce a dostavba sběrného dvora Technických služeb u železničního přejezdu v chrudimské ulici Obce Ležáků.

Muž se zabarikádoval v domě a hrozil výbušninou. Zneškodnila ho zásahovka

Chrudim - Zhruba šest hodin se v úterý odehrávaly v ulici Vlčí hora policejní manévry. V jednom z rodinných domů se totiž zabarikádoval muž a vyhrožoval odpálením nástražného výbušného zařízení. Po šesti hodinách vyjednávání ho zpacifikovala zásahová jednotka. Oblast byla mezitím uzavřena a z okolí bylo evakuováno 25 lidí. 

V chrudimských ulicích bude znít hudba

Chrudim – Program festivalu Zlatá Pecka Chrudim pokračuje dnes a také zítra pořadem Hudba v ulicích.

Ronov začne stavět kanalizaci

Ronov nad Doubravou – Výstavba kanalizační sítě v Ronově nad Doubravou má být zahájena ještě letos na podzim. „Dotace nám byla přiznána. Teď čekáme na podpis příslušné smlouvy s poskytovatelem, tedy s Fondem životního prostředí,“ uvedl starosta města Marcel Lesák.

Nikdo nebude žíznit, vodaři aktivovali záložní zdroj

Chrudim – V posledních dvou měsících se i Vodárenská společnost Chrudim potýká s abnormálních suchem. Podobně jako loni.

Letošní rok je extrémní, v Krouně napočítali v srpnu už šest tropických dnů

Krouna – Tropické denní teploty se v minulých dnech nevyhnuly ani výše položeným oblastem regionu.

O hlasy chrudimských voličů usiluje osm uskupení

Chrudim - Do hlasování Chrudimáků v říjnových komunálních volbách vkládá velké naděje hnutí ANO, které se chce vymanit ze své dnešní opoziční role.

Pouť omezila dopravu v chrudimském centru

Chrudim - Ulice a náměstí plné stánků a zábavních atrakcí prakticky znepřístupnily centrum Chrudimě pro veškerou běžnou dopravu.

Firmy zvažují umístění dobíjecí stanice v Chrudimi

Chrudim - Chrudimští radní vyslovili předběžný souhlas společnostem Olife Energy Praha a Moneta Money Bank s vybudováním dobíjecí stanice pro elektromobily na Masarykově náměstí.

Přijela pouť, hurá na kolotoče!

Chrudim, Ronov nad Doubravou - V pátek 10. srpna zahajují provoz atrakce na chrudimské Salvátorské pouti i na tradiční pouti v Ronově nad Doubravou.

Běstvina získala vlastní znak, jeho motivem je místní kaple

Běstvina - Obec Běstvina má poprvé v historii vlastní znak. Už před jeho vytvořením se lidé v Běstvině shodli na tom, že obec na něm bude nejlépe reprezentovat vyobrazení šestiboké kaple sv. Jana Nepomuckého, která stojí na místní návsi.

Půdorys záchranky se už rýsuje

Chrudim - Ani v současných panujících vedrech se nezastavila výstavba nové stanice zdravotnické záchranné služby, jejíž základy se už rýsují v chrudimské ulici Dr. Milady Horákové.

Koupání v Sečské přehradě hygienici nedoporučují

Seč - Kvalita vody v Sečské přehradě kvůli tropickým teplotám opět utrpěla. Na pětibodové škále hygieniků je nyní označena druhým nejhorším stupněm a neodpovídá hygienickým požadavkům.

Poutě může znepříjemnit hlavně vedro

Chrudim, Ronov nad Doubravou - Pokud nepoleví současná horka, tisíce návštěvníků chrudimské pouti i pouti v Ronově nad Doubravou, čeká o tomto víkendu zatěžkávací zkouška fyzické kondice.

Běžci se proženou lesem u Doubravy

Třemošnice – Zapřísáhlé příznivce běhu možná ani panující vedro neodradí od zítřejšího závodního Běhu lesem u Doubravy.

Kolotoč oprav a investic se v Chrudimi točí dál

Chrudim - Rada města schválila výsledek veřejných soutěží na několika veřejných zakázek.

Stát získá všechny pozemky v pietním území Ležáky

Miřetice, Ležáky - Památník Lidice, Ministerstvo kultury a Ministerstvo financí dospěly k dohodě se soukromým vlastníkem na odkup pozemků na území Národní kulturní památky Ležáky (NKP) do vlastnictví státu.

Stezka seznamuje návštěvníky s prací kameníků

Skuteč, Leštinka - Návštěvu Skutečska lze v horku propojit s procházkou po turisticky oblíbené a z velké části zastíněné cestě zvané „Žulová stezka Horkami“.

Hmyz se slétal na bílou plachtu

Třemošnice, Lichnice – Desítky návštěvníků se vydaly v pátek večer na zříceninu hradu Lichnice.

Vysočina se ujala prodeje vlastními silami

Chrudimsko – Udržet obchod na malé vsi, to je pro živnostníky bez dotací na Chrudimsku v podstatě nemožné. V obci Vysočina to zjistili už dávno. Prodej potravin i dalšího běžného sortimentu tu nejen finančně dotují, ale obec jej dokonce na dvou místech zajišťuje plně ve své vlastní režii.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT