VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMANA NETOLICKÁ

Romana Netolická / Chrudimský deník

Romana Netolická, romana.netolicka@denik.cz

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejméně voličů je v Prachovicích

Chrudimsko - Nejnižší účast ve druhém kole senátních voleb byla v Prachovicích, kde dosáhla 5,86 procenta. Z 1126 oprávněných voličů jich přišlo odevzdat svůj hlas pouhých šedesát šest.

Na přechodu srazilo auto dva chodce

Heřmanův Městec - Vážná dopravní nehoda uzavřela v neděli po deváté hodině náměstí v Heřmanově Městci, auto na přechodu srazilo dva chodce.

Na památku Marie, rozené Šťulíkové, zasadí jabloň

Ležáky - V pátek bude v Památníku Ležáky slavnostně vysazena jabloň k uctění památky paní Marie Jeřábkové, rozené Šťulíkové, jedné ze dvou ležáckých přeživších děvčat, která zemřela 25. února 2018.

Žena zabloudila až do průmyslového areálu

Chrudim - Strážníci byli přivoláni do průmyslového areálu v ulici Strojařů, kam přišla neznámá zmatená žena. Po zjištění její totožnosti hlídka ženu dopravila do místa bydliště, kde byla předána do péče manžela.

Rada města schválila termíny vánočních trhů

Chrudim – Ačkoliv vládne babí léto, radní města při svém jednání schválili termíny konání letošních vánočních trhů na Resslově náměstí.

Volby začaly i ve škole

Chrast - Volební místnosti se pro veřejnost v sobotu uzavřely, ale volební místnost v tělocvičně Základní školy v Chrasti se otevřela v pondělí 8. října v 7:55 hodin.

Řidiči byli pod vlivem drog

Chrudimsko - Policejní kontroly odhalily v uplynulých dnech hned několik řidičů, kteří byli pod vlivem návykových látek nebo alkoholu.

VIDEO: Zloděj ukradl notebook

Hlinsko - Ve firmě XAZ došlo 1. října 2018 dopoledne ke krádeži notebooku. Neznámý pachatel využil zaneprázdněnosti prodejců a odcizil notebook značky Lenovo v hodnotě téměř 10 000 korun.

Našli posprejované vlaky

Heřmanův Městec, Třemošnice - V úterý vyjížděli heřmanoměstečtí policisté k oznámenému případu posprejovaného vlaku.

Nejsem loutka, zlobí se Pecková na hnutí ANO 2011

Chrudim - Operní pěvkyně a chrudimská rodačka Dagmar Pecková se zlobí. V novinách, které ve městě oslovují voliče za hnutí ANO 2011, se objevila její fotografie s lídrem chrudimské kandidátky Františkem Pilným. Vadí jí i to, že je v textu prezentována jako loutka bez názoru.

V Nasavrkách je Kaštanobraní

Nasavrky - V sobotu 13. října se v Nasavrkách uskuteční oslava letošní úrody jedlých kaštanů v místní Kaštance. Jarmark s především regionálními produkty a dobrotami bude otevřen od 12 do 17 hodin, kulturní program je připraven od 13 do 16 hodin.

Centrum sociálních služeb a pomoci otevře dveře návštěvníkům

Chrudim - Centrum sociálních služeb a pomoci v Chrudimi pořádá 9. října Den otevřených dveří v Domě s pečovatelskou službou v Soukenické ulici a Denních stacionářích Jitřenka a Pohoda v Městském parku.

Poslední ligová soutěž je v Morašicích

Morašice - Jednadvacet družstev mužů a deset ženských týmů je prozatím přihlášeno do sobotní soutěže zařazené do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku.

Amnestie, ale i prodej knih

Chrudim - První říjnový týden už tradičně patří knihovnám. Do celostátní akce, kterou každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky, se opět zapojuje i chrudimská knihovna.

Viděli jste rvačku?

Chrudim - V sobotu kolem druhé ráno před vstupem na diskotéku Total Inferno neznámý muž napadl mladíka. Ten utrpěl zranění v obličeji a skončil v nemocnici.

Chrast má nové srdce jménem Benedikt

Chrast - V pátek 28. září, v den výročí mučednické smrti českého knížete sv. Václava, se před kostelem Nejsvětější Trojice uskutečnila slavnostní událost - žehnání zvonu. Aktu se chopil chrudimský vikář Jiří Heblt.

Náměstí s bicykly

Chrudim - Na náměstí v Chrudimi včera lidé přinesli 120 jízdních kol, která budou věnována dětem v Africe.

Mateřinka v Pokřikově slavila 45. výročí

Pokřikov - Už 45 let existuje v Pokřikově mateřská škola.

Těžce zraněného řidiče odvezl vrtulník do pražské nemocnice

Třemošnice - K vážné dopravní nehodě došlo ve středu před 11. hodinou mezi Třemošnicí a Ronovem nad Doubravou. Pro těžce zraněného řidiče musel vrtulník.

Lupič na balkoně

Hlinsko - Balkonem se vloupal do místního bytu neznámý zloděj.

GLOSA: Hasiči, klobouk dolů!

Chrudim - Kde je hasič a nebo saniťák, ptá se Daniel Landa v jedné ze svých písniček. Okamžiky, kdy sedíte zaklíněni ve vraku auta po havárii, musí být nepředstavitelně dlouhé. Rozbité auto ať jde k čertu, teď je důležité přežít.

Motocyklistu odvezl od havárie vrtulník

Lipina – Mezi Lipinou a Rabštejnskou Lhotou došlo v pondělí v podvečer k vážné dopravní nehodě.

Po krádeži značek zmizel i semafor

Rohozná - Nedávno Deník informoval o případu krádeže dopravních značek a nyní se chrudimští policisté zabývají dalším takovým případem.

Hlinečtí skauti připomenou výročí

Hlinsko – Rok 1918 si skauti a skautky z Hlinska připomenou výstavou v místním muzeu.

V Zaječicích zavoní maso v guláši

Zaječice - V Zaječicích se 15. září uskuteční čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše.

Hlinecké slavnosti piva se blíží

Hlinsko - Skvělé pivo z pivovaru Rychtář, bohatý hudební program, pivní soutěže i prohlídky pivovaru… Na to se mohou těšit návštěvníci tradičních hlineckých slavností piva.

Chrudimí tradičně zněl folklor

Chrudim – Jako již tradičně patřil druhý víkend v září Chrudimským obžinkám.

Výstava díla Aloise Bubáka bude v neděli přístupná naposledy

Hlinsko - Výstava tvorby Aloise Bubáka v rámci 59. ročníku Výtvarného Hlinecka se setkává s velmi dobrým ohlasem veřejnosti, o čemž svědčí i zvyšující se návštěvnost.

Bažantnicí se proženou spřežení

Heřmanův Městec - Oba víkendové dny budou v heřmanoměsteckém parku Bažantnici patřit závodům koňských spřežení, a to pod názvem Memoriál Jiřího Škodného.

Zloděj ukradl šest dopravních značek

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí policisté se zabývají ojedinělým případem krádeže dopravního značení. Neznámý pachatel zřejmě v noci z 5. na 6. září odcizil celkem šest přenosných volně přístupných dopravních značek.

Na Veselém Kopci se v sobotu bude slavit tradiční posvícení

Veselý Kopec – V sobotu od 10 do 15 hodin se ve skanzenu na Veselém Kopci koná posvícení.

„Chci jet do Luže,“ dožadoval se muž

Chrudim – Telefonicky požádal o příjezd strážníků na nádraží řidič autobusu, který měl problém s jedním z cestujících.

Ligu ukončí tradičně v Morašicích

Morašice - Na hřišti v Morašicích se 6. října odehraje tradiční soutěž v požárním sportu, která je zařazena do dlouhodobé Ligy okresu Chrudim. Jako tradičně je spojena s pohárem starosty obce Morašice.

Stará kupecká cesta z Hlinska do Studnic bude obnovena

Hlinsko - Projekt obnovy úseku staré kupecké cesty vedoucí z Hlinska do Studnic nabývá konkrétních obrysů.

Dechová zkouška nebyla, nešlo to

Chrudim - V pondělí chvíli před půlnocí vyjížděli chrudimští policisté na oznámení do Hrochova Týnce, kde se měl pohybovat dezorientovaný muž.

Řidič jel v protisměru a po střetu s motorkářem pokračoval dál

Trhová Kamenice - Lidé na sociální síti diskutují o víkendové srážce motocyklisty a škodovky. Odsuzují jednání staršího muže, který po střetu pokračoval v jízdě.

Bezdomovec volal z křoví o pomoc

Chrudim - Volání o pomoc vyslyšel v pondělí po 6. hodině ranní muž čekající na vlak v Chrudimi.

Na Veselém Kopci chystají posvícení

Veselý Kopec - V sobotu se ve skanzenu uskuteční posvícení. V roubenkách to zavoní tradičním posvícenským pečivem, ale i chlebovými plackami z pece.

OBRAZEM: V Hlinsku se utkala čtyřicítka hasičských týmů

Hlinsko - V Hlinsku se o druhém zářijovém dni konal 18. ročník soutěže v požárním útoku s názvem „Memoriál Michala Denka“.

OBRAZEM: První školní den na ZŠ Smetanova v Hlinsku

Hlinsko - První školní den v Základní škole Smetanova v Hlinsku si děti užily. 

K havárii u Přibylova letěl vrtulník

Přibylov - V pondělí po deváté hodině došlo mezi Skutčí a Přibylovem k vážné dopravní nehodě.

Nápad vybudovat peklo je úžasný, říká filmový režisér Zdeněk Troška

Hrochův Týnec /ROZHOVOR/ - Režisér Zdeněk Troška přijíždí do Hrochova Týnce na Chrudimsku s typicky širokým úsměvem. Provozovatel cukrárny nabízí občerstvení, ba i skleničku vína, kterou ale Zdeněk Troška odmítá.

Při střetu tří aut bylo zraněno osm dospělých a pět dětí

Předhradí - V sobotu čtvrt hodiny před polednem došlo v Předhradí u Krouny ke střetu tří osobních vozidel.

Vyhrožující muž už je ve vazbě

Chrudim - Pětapadesátiletý muž, který se v úterý zabarikádoval v rodinném domě ve Vlčnovské ulici a hrozil výbušninou, je od pátku ve vazbě.

Posvícení v Závratci a Lipovci

Závratec, Lipovec - Spolek Závraťáci zve všechny na posvícení na hřiště u křížku. Těšit se můžete na živou hudbu, hry pro děti, rodinný fotbalový turnaj.

Dechovky zahrají v Jenišovicích

Jenišovice - V Jenišovicích „Na Ostrůvku“ se v neděli uskuteční 19. ročník přehlídky dechových kapel.

Na letišti se uskuteční oslavy

Chrudim – Na letišti se zítra uskuteční oslavy 71. výročí vzniku Pěšího praporu 71 Československých parašutistů, a to u příležitosti Dne otevřených dveří 43. výsadkového praporu.

Prodejce v obleku nabízel elektřinu

Chrudim – Navzdory místním vyhláškám o zákazu podomního a obchůzkového prodeje se ve městech a obcích stále objevují lidé, kteří občany přesvědčují o nutné změně dodavatele elektřiny.

Peníze na živobytí ženě nepatřily

Chrudim – V minulých dnech zahájil chrudimský policejní komisař trestní stíhání dvaadvacetileté ženy, která je podezřelá ze spáchání přečinu podvodu.

Zloděj si z auta odnesl navigaci

Chrudim - Policisté z chrudimského obvodního oddělení se od neděle zabývají případem vloupání do zaparkovaného osobního vozidla značky Citroën.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT