VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

24.2.2017

Kolem strojíren bude zakázaná zóna. Munice létala i mimo areál

Polička - Policie se v Poličce chystá na scénář "Vrbětice". Okolí strojíren může zůstat uzavřeno několik týdnů.

24.2.2017

Dechová zkouška prozradila viníka

Skuteč – Dopravní hlídka Policie ČR zastavila ve Skutči jednačtyřicetiletou řidičku Škody Felicie. Žena sice měla všechny potřebné doklady potřebné k řízení v pořádku, nicméně sama nebyla ve stavu, který by řízení dovoloval.

24.2.2017

Rána mě odnesla dva metry, říká přímý svědek výbuchu

Polička - Otec od rodiny, který si přál zůstat v anonymitě, protože pracuje v Poličských strojírnách, je přímým svědkem výbuchu.„Všechny nás vyhodili ven. Všechno to bylo takové chaotické. Všecko se to začalo zmateně míhat, pořád rány, jedna rána za druhou. Hasiči do toho a teď to bouchlo do hasičů," líčí muž.

24.2.2017

Poslední exploze se ozvala večer, do Poličky přijela obrněná technika z Vrbětic

Polička - V Poličce po včerejších expolozích trinitrotoluenu v nedalekých strojírnách stále není bezpečno. Na místo přiletěl policejní vrtuklník s termovizí, který bude monitorovat místo výbuchů. Na základě vyhodnocených dat, které získá, vyrazí na místo pyrotechnici.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2017

V Poličce stále není bezpečno. V noci se ozvaly další výbuchy

Polička - Evakuovaní lidé strávili noc mimo domov. Z areálu se v noci opět ozvaly detonace, na místo míří těžká technika.

23.2.2017

Záchranáři v Poličce. Podmínky jako ve válečné zóně

Polička – Výbuch v Poličských strojírnách si vybral daň i na záchranářích. Zraněni jsou čtyři hasiči, odnesla to i technika.

23.2.2017

Po explozích v Poličce bylo evakuováno 70 lidí

Polička - Kvůli výbuchu ve strojírnách, vytyčila policie ochranné pásmo. Evakuováno bylo zhruba sedmdesát lidí.

23.2.2017

Strážníci chytili hledaného mladíka

Heřmanův Městec – Když heřmanoměstečtí strážníci včera ráno dohlíželi nad bezpečným přecházením dětí do školy u autobusového nádraží, ještě netušili, jakou to bude mít dohru. Když totiž přijel autobus z Prachovic, vystoupil z něj mimo jiné mladík, který byl mužům zákona velice povědomý. Odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR.

SLEDUJEME ON-LINE
23.2.2017

Výbuch v Poličce: 19 zraněných. Policie chystá evakuaci okolí

Bořiny - Výbuch likvidované munice v Poličských strojírnách odstartoval doslova inferno. Na místě bylo zraněno devatenáct lidí, tři z toho kriticky. Záchranáře zraňovaly šrapnely.

23.2.2017

Z pokladny zmizelo čtyřicet tisíc korun

Chrudim – Chrudimští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetileté ženy, která je podezřelá ze spáchání zpronevěry. Dotyčná pracovala v jednom z chrudimských barů a v rámci svých povinností daných smlouvou měla na starosti i kasu.

22.2.2017

Tyran svou družku urážel a také bil

Chrudimsko – Policisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže, který je podezřelý z opakovaného týrání své družky. Dotyčný toho však má „na triku" mnohem víc. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, muž je navíc trestně stíhán za nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

22.2.2017

Kdopak se dívá? Strážníci naháněli šmíráka

Chvaletice - Kdopak se dívá? I tuhle otázku si kladla žena, která žije v jednom z bytů ve Chvaleticích.

17.2.2017

Pro dámské prádlo rozbíjel výlohu

Chrudim – Neznámý pachatel zatoužil po oblečení za výlohou tak silně, že neváhal ji zničit. Rozbil skleněnou výlohu v jednom z chrudimským obchodů a následně z nabízeného zboží uzmul jednu dámskou spodní košilku, pánské pyžamo a pár ponožek.

16.2.2017

Nehoda si vyžádala zranění dvou žen. Další řidič boural, ale jel dál

Nasavrky – Na silnici I/37 u Nové Vsi došlo v úterý kolem půl třetí odpoledne k dopravní nehodě. Srazila se tu dvě osobní auta. Policisté museli na několik hodin uzavřít jeden jízdní pruh a dopravu pouštěli jen kyvadlově. V obou směrech se začaly tvořit kolony.

16.2.2017

Zloděj ukradl nářadí za 70 tisíc korun

Chrudimsko – Chrudimští policisté pátrají po zloději, který vyloupil dílnu v jedné z obcí u Chrudimi. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, tak pachatel vnikl na pozemek pravděpodobně v posledních dvou týdnech.

15.2.2017

Zámek nestačil, drahé kolo zmizelo

Chrudim – Chrudimští policisté pátrají po zloději horského kola v hodnotě 35 tisíc korun. To měl majitel uložené ve sklepě jednoho z domů ve Václavské ulici.

15.2.2017

Internet dělá zločincům "podnikání" snazší

Pardubický kraj - I u hospodářské kriminality klesá počet skutků. Jenže…

15.2.2017

Nechala zemřít novorozené dítě. Soud jí udělil patnáct let

Hradec Králové - Tajila své těhotenství, pak tajně porodila v noci na zahradě a nechala dítě v chladné zimní noci zemřít. Třicetiletá žena by za to měla strávit 15 let ve věznici s ostrahou.

14.2.2017

Nehoda zablokovala silnici u Nasavrk

Nasavrky - Na silnici I/37 mezi Nasavrkami a Novou Vsí došlo krátce před půl třetí k dopravní nehodě. Srazila se tu dvě osobní auta. Policisté museli uzavřít jeden jízdní pruh a dopravu pouští kyvadlově. Tvoří se tu proto delší kolony v obou směrech.

14.2.2017

Rozlícený opilec napadl svoji družku

Nasavrky – Devětatřicetiletý muž uchopil pod krkem svoji družku, přirazil ji zády na zeď a do obličeje křičel vulgární urážky. Za jeho činy mu hrozí vysoká pokuta.Případ řešili chrastečtí policisté v Nasavrkách.

11.2.2017

V Prachovicích "hořelo" auto

Prachovice - Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů ze Seče a Prachovic zamířily v pátek krátcé po patnácté hodině do ulice Dlouhá v Prachovicích. Ze stojícího fordu tu stoupal kouř.

10.2.2017

Prý nepil. Přesto nadýchal 1,8 promile

Bylany – „Já nic nepil," hájil se osmačtyřicetiletý řidič Škody Octavie, když jej v Bylanech zastavila hlídka heřmanoměsteckých policistů. Muži zákona požádali šoféra o doklady a rovnou se zeptali, zda před jízdou požil alkohol. Řidič vše zapřel.

9.2.2017

Šofér neměl průkaz, a přesto směle řídil

Chrudim – Když policisté v Chrudimi zastavili a zkontrolovali pětašedesátiletého řidiče fordu, nestačili se divit. Na žádost o předložení potřebných dokladů muž odpověděl, že řidičský průkaz zapomněl a nemá ho u sebe.

8.2.2017

Opilců v policejní péči výrazně ubylo

Pardubický kraj – I když krajští policisté nemohou konkurovat městským strážníkům, přesto během roku 2016 dodali na záchytku k vystřízlivění 153 opilců. Meziročně to je pokles o 62 případů. Některé případy „stály za to".

8.2.2017

Policisté pořádali velká cvičení, likvidovali třeba aktivního střelce ve škole

Chrudimsko – Policisté v Pardubickém kraji pořádali v uplynulém roce čtyři velká cvičení, z nichž jedno se odehrálo na Chrudimsku a bylo zaměřené na takzvaného aktivního střelce, pachatele ozbrojeného střelnou zbraní.

8.2.2017

Strážníci číhali na vandala a zadrželi krajně podezřelého muže

Chrudim – Už několik měsíců poškozuje neznámý vandal v chrudimské Husově ulici a přilehlém okolí zaparkovaná auta. Zaměřuje se především na stěrače. Strážníci se proto záhadě rozhodli přijít na kloub a během víkendu zde muži zákona v nočních hodinách nepřetržitě hlídkovali. A podle všeho měli štěstí.

8.2.2017

Více nehod, méně mrtvých. Na silnicích zemřelo 38 lidí

Pardubický kraj – V roce 2016 se v Pardubickém kraji stalo 3695 dopravních nehod, a to je o 213 více než předloni. O osm obětí naopak klesl počet mrtvých, když během loňska nalezlo na silnicích smrt 38 lidí a 142 jich bylo těžce zraněno.

8.2.2017

Pachatelé jsou agresivnější

Pardubický kraj – Počet pachatelů i trestných činů podle statistiky Policie České republiky v Pardubickém kraji klesá.

8.2.2017

Kriminalita v kraji loni klesla. Nejbezpečněji se žije v Ústí

Pardubický kraj - Nejhorší statistiku má sice nadále Pardubicko, ale počet trestných činů tu klesl o pětinu.

7.2.2017

Opilý šofér boural. A to nesměl ani řídit

Vápenný Podol – Dvaatřicetiletý řidič Škody Fabie havaroval ve Vápenném Podole. Nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a naboural do plotu a zděného plynového sloupku u domu poblíž silnice.

7.2.2017

Chlapec se vrátil, pátrání skončilo

Chrudim, Pardubice – Čtrnáctiletý Steven Kavka z Pardubic, po kterém policisté v neděli odpoledne vyhlásili pátrání, se ještě téhož dne večer vrátil v pořádku domů. Sdělila to mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

5.2.2017

Muž okradl družku, ta mu sbalila kufry

Chrudim – Třiatřicetiletého muže policisté podezírají z krádeže. Dotyčný se zhruba v polovině listopadu loňského roku seznámil s šestatřicetiletou ženou a zanedlouho se k ní nastěhoval.

3.2.2017

Spory o nájemném vyřešil nožem

Hlinsko – Jednašedesátiletý muž se rozhodl vyřešit problémy své družky s jejím bytným pomocí nože a nyní mu hrozí tři roky vězení. Policisté jej obvinili z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Podezřelý muž začátkem ledna navštívil svoji bývalou družku v jedné obci poblíž Hlinska.

2.2.2017

Po nehodě sanitka odvezla raněného

Chrudimsko – Úterní sněhová nadílka pořádně zatápěla nejen řidičům. Hasiči z Pardubického kraje vyjížděli ke 38 případům. Jednalo se o dopravní nehody, vyproštění aut z příkopu, vyprošťování autobusů a kamionů.

2.2.2017

Požár motoru vznikl od topení

Chrudim – Včera po sedmé ráno vzplanulo osobní auto v Chrudimi na křižovatce ulic Malecké a Družstevní. Volvu začal hořet motor, řidička naštěstí včas utekla a unikla zranění.

1.2.2017

Bezdomovec měl přijít na kontrolu, v nemocnici chtěl rovnou přespat

Chrudim – V pondělí krátce před jedenáctou hodinou večerní se na strážníky obrátili pracovníci Chrudimské nemocnice, protože se jim ve vestibulu zabydlel páchnoucí bezdomovec a odmítal odejít.

1.2.2017

Muž s mačetou vyděsil zákazníky

Chrudim – Pracovnice supermarketu na Palackého třídě v Chrudimi zavolaly pomocí tísňové linky hlídku městské policie. Podle nich v prodejně stál muž, nožem bodal do pečiva, ale ani po výzvě zaměstnanců odejít nechtěl. Strach vzbuzovala především mačeta, kterou měl pověšenou na zádech.

1.2.2017

V kauze hotelu hrozí obžalovaným 10 let

Hradec Králové – Čtením listinných důkazů pokračuje u Krajského soudu v Hradci Králové hlavní líčení v kauze modernizace Hotelu Bohemia, v níž osm lidí a tři firmy čelí obžalobě z pokusu o poškození finančních zájmů EU a dotačního podvodu. V případě prokázání viny jim hrozí pět až deset let vězení. Hlavní líčení začalo v září, soudu už se podařilo vyslechnout obžalované, svědky i znalce.

31.1.2017

Na pardubickém letišti vyjelo z dráhy proudové letadlo

Pardubice - Provoz na pardubickém letišti zastavilo letadlo, které po přistání skončilo mimo dráhu.

31.1.2017

Za krádež zbraně hrozí muži vězení

Třemošnice – Obvinění z krádeže, nedovoleného o-zbrojování, výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu si z policejní stanice odnesl mladý muž, který v pátek způsobil pozdvižení před kulturním domem v Třemošnici.

31.1.2017

Malého hocha srazil autobus

Luže – Včera v jednu hodinu odpoledne zasahovali záchranáři i policisté u dopravní nehody v Komenského ulici v Luži. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, autobus tam srazil chlapce.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2017

Rychlík na Lanškrounsku smetl z přejezdu náklaďák. Posádka vyskočila

Krasíkov/Rudoltice - Rychlík smetl nákladní automobil na přejezdu. Provoz na trati je zastaven.

27.1.2017

Mladý muž hrozil sebevraždou

Chrudim - V pátek večer zasahovali policisté v kulturním domě v Třemošnici. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, bylo to kvůli mladému muži, který si chtěl ublížit.

27.1.2017

Krvácející host skončil na záchytce

Chrudim – Ve středu před čtvrt na sedm večer zavolal na tísňovou linku chrudimských strážníků personál kavárny ve Filištínské ulici, neboť do jejich podniku přišel podnapilý krvácející muž.

25.1.2017

Opilému muži omrzly prsty

Skuteč – Hlídkující policisté si kolem čtvrté ráno všimli ležícího těla na chodníku před jedním z domů ve Skutči. Sedmapadesátiletý muž nadýchal 1,53 promile a nebyl schopen samostatné chůze.

25.1.2017

Vodovodní potrubí popraskalo

Chrudim – Městské policii oznámil v pondělí před osmou hodinou ranní, že v Tovární ulici došlo k havárii na horkovodním potrubí, z něhož tryská voda. Hlídka prověřila situaci na místě a závadu oznámila přímo na dispečink vodárenské společnosti.

24.1.2017

Požár zničil roubenou hájenku, škody se odhadují na 1,5 milionu

Proseč – Dvacet minut po nedělním poledni vyjeli dobrovolní hasiči z Proseče k nahlášenému požáru bývalé hájenky na Posekanci u Proseče. Chvilku však místo nemohli najít.

24.1.2017

Zraněnému muži pomohl řidič auta

Heřmanův Městec – Dvaašedesátiletý muž usedl opilý na kolo a vyrazil. To se mu ale nevyplatilo, neboť na silnici mezi Heřmanovým Městcem a Bylany spadl do příkopu. Toho si všiml projíždějící řidič, který okamžitě zastavil a jal se nabouraného cyklistu zachraňovat.

23.1.2017

Mráz ani strážníci opilce nezklidnili

Skuteč – Uplynulá neděle rozhodně nepatřila k nejlepším, jaké kdy zažil mladý tanečník. Ten na začátku víkendu vyrazil na ples ve Skutči, kde se však opil a nejen vulgárním slovníkem obtěžoval tamní hosty. Pořadatelé se jej snažili uklidnit, ale marně.

21.1.2017

Policistům vyhrožoval se sekyrou

Chrudim - Na konci minulého roku zahájili policisté z kriminální služby trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Chrudimi, který je podezřelý ze spáchání dvou přečinů. Výtržnictví a ublížení na zdraví.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT