Dívku napadl a svázel, pak se údajně lekl, že ho oběť udá a začal do jejího těla bodat ze všech stran: „Chtěl jsem se jí dostat na srdce. Ze začátku jsem měl dobrý pocit, líbilo se mi její utrpení. Potom mě to začalo mrzet.“

Dusil jsem to v sobě

Masturbací dosáhl erekce, souložil s mrtvým, nebo umírajícím tělem, onanoval až do vyvrcholení. Na místě si svítil zapalovačem, měl dva, ale druhý den zjistil, že oba někde ztratil. U potůčku si omyl zakrvácené ruce a taky nůž. Když odcházel, bylo mu jasné, že dívku zabil.

Ráno 14. 11. se probudil, aby šel do práce. Hned si uvědomil, co se v noci stalo. Ale líto mu to nebylo. Stavy lítosti se dostavily až později, opíjel se, sháněl faráře: „Stále jsem to v sobě dusil, potřeboval jsem se někomu svěřit.“ Svými výtržnostmi na sebe upozornil policii a hned při prvním výslechu se doznal v přítomnosti obhájce i státního zástupce. V podstatě totožnými větami zopakoval průběh činu během rekonstrukce, snímané na video.

Vymlouval se na policejní nátlak

Domrádovo doznávání ustalo koncem prosince 1995. Spoluvězňům se svěřil: „Seřval mě obhájce, proč se doznávám, když rodiče říkají, že v době vraždy jsem byl doma.“ Navíc kriminalisté začali pociťovat důkazovou nouzi, především znalci v laboratořích nedokázali ze znehodnoceného sekretu, zajištěného v těle oběti, určit DNA.

Nicméně Domrád vyprávěl svou verzi vraždy jak spoluvězňům na cele, tak ještě později, během svého zkoumání experty z odvětví psychiatrie a psychologie.

Jaký bude rozsudek?

Stejně jako v předchozích výpovědích uváděl poznatky a podrobnosti, které nemohl znát nikdo jiný než pachatel, respektive člověk přítomný průběhu vraždy. Paradoxně s tím začal Domrád tvrdit - zprvu rodičům, nakonec i před soudem, kdy demonstrativně držel hladovku - že je nevinný, že na něho policie vyvíjela psychický nátlak. Všechno, co řekl nebo ukázal, bylo v režii mužů zákona!

Ale to měl smůlu, zápis do protokolu, podepsaný obviněným i obhájcem, zmiňoval, že Pavel Domrád vypovídal dobrovolně, že se cítil zdráv a že mu během výslechu byly poskytnuty cigarety, nápoje a káva… Nicméně verdikt soudu byl očekáván s poměrným napětím.