Na lavici obžalovaných usedli 20letý Aleš Ř., orok mladší Miloslav D., 21letý Petr D., všichni zHeřmanova Městce, dále 19letý Jaroslav P. zPodhořan uRonova nad Doubravou, 21letý Robert S., 28letý Kamil P., oba zNačešic, 22letý Michal M. zHostinného a stejně starý Petr L. zProstředního Lánova.

Alešovi Ř. a Miloslavovi D. klade chrudimský státní zástupce mimo jiné za vinu, že loni 15.února kolem 19.hodiny uskutečnili loupež vůči obsluze čerpací stanice vCholticích na Pardubicku. Miloslav D. zde skuklou na hlavě a spomocí plynové pistole vymohl pod pohrůžkou zastřelení na 24leté prodavačce vydání tržby ve výši 34200 Kč. Aleš Ř. přitom čekal venku vnastartovaném vozidle. Týž výtečník se spolu sdalšími komplici dopustili ozbrojených loupeží učerpacích stanic ve Žlebech na Kutnohorsku, ve Vrdech– Dolní Bučici na Kutnohorsku a vChrudimi vulici Obce Ležáků.

„Chtěli jsme peníze a návod, jak si je vydělat, jsme viděli vtelevizi,“ shodli se obžalovaní. Dále se jim klade za vinu dalších 19trestných činů, mezi nimiž převažovaly krádeže drahých motocyklů na Chrudimsku ijinde.

Soudu se zatím po dvoudenním hlavním líčení nepodařilo vyslechnout jediného zobžalovaných. Vyslechl jich doposud sedm a více než dvacet svědků. Jednání proto musel odročit na 4.března.