Na zahájení hlavního líčení v této věci teď čekají ve vyšetřovací vazbě tři mladí lidé, dalších pět je prozatím vyšetřováno na svobodě.

Státní zastupitelství obžalovalo z trestných činů loupeže, krádeže, poškozování cizí věci a ublížení na zdraví 20letého Aleše Ř., o rok mladšího Miloslava D. a 21letého Petra D., všechny z Heřmanova Městce, dále 19letého Jaroslava P. z Podhořan u Ronova nad Doubravou, 21letého Roberta S. a 28letého Kamila P., oba z Načešic, a konečně 22letého Michala M. z Hostinného na Trutnovsku a 27letého Petra L. z Prostředního Lánova na Trutnovsku.

Klade se jim mezi mnoha skutky mimo jiné za vinu, že během letošního února provedli ozbrojené loupeže u benzinových čerpacích stanic v Cholticích na Pardubicku, kde se zmocnili pod pohrůžkou násilí částky 34 200 korun, dále ve Žlebech na Kutnohorsku, odsud si odvezli tržbu 32 000 korun, v Chrudimi v ulici Obce Ležáků firmy Martinek, s. r. o., Chrudim, tady si vymohli částku 20 600 korun a ve Vrdech – Dolní Bučici na Kutnohorsku. Zde jim obsluha vydala tržbu ve výši 9143,50 Kč. Mladíci prováděli loupeže vždy tak, že jeden z nich čekal venku v nastartovaném vozidle a další s látkovou kuklou na hlavě a s plynovou pistolí v ruce vymáhal pod pohrůžkou násilí od prodavačů tržby.

Povedená parta neprováděla však jen loupeže, ale specializovala se rovněž na krádeže motorové nafty ze zaparkovaných vozidel. K takovým případům docházelo z jejich strany letos v Heřmanově Městci, Seči a obci Liboměřice. Mimo to se ještě vloupávali do vozidel a soukromých objektů.

Povedená parta vyloupila vozidla vPodhradí, Třemošnici, Ronově nad Doubravou a Běstvině. Na svědomí má i vloupání do rodinného domku a truhlárny.