Historka o bezradném lékaři, kterému v autě došel benzín, vydržela slušně vypadajícímu muži několik let. Lidé ochotně sahali do peněženek nebo vybírali před zraky „doktora“ hotovost z bankomatu. Špatnou zkušenost s ním má důchodkyně z Chrudimě, u jejíhož domu podvodník zazvonil. „Řekl mi, že má problémy s policií, která mu chce zabavit auto kvůli překročení rychlosti. Naznačil, že je ve velkém problému a spravilo by to šestitisícové všimné pro policisty. Byla jsem hloupá, že jsem mu ty peníze dala. Podepsal mi doklad s tím, že peníze ještě týž den vrátí. Čekala jsem do následujícího dne a šla se zeptat na policii. Tam mi tuto historku popřeli. Určitě bych ho poznala, jeho obličej si budu pamatovat do smrti,“ říká žena, která nechce zveřejnit své jméno. „Hrozně se stydím, že jsem nalétla,“ vysvětluje.

Městskou policii v Chrudimi kontaktovalo téměř třicet lidí podvedených „doktorem Blažkem“. Telefonují z mnoha koutů republiky. „Smutnou raritou je starý pán, který mu půjčil padesát tisíc korun. Tato částka byla důchodci vyplacena jako odškodnění za totální nasazení ve válce,“ říká strážník Josef Kudrnka, který je pověřen vedením Městské policie Chrudim.

V současné době se svědectví oklamaných lidí shromažďují do jednoho spisu. Po jeho kompletaci si případ převezme chrudimské obvodní oddělení Policie ČR. Ta bude zřejmě úzce spolupracovat s pardubickými kolegy, kteří už mají ve své evidenci několik nahlášených „kousků“ Milana L. Ten se s oblibou pohyboval před pardubickým nádražím a z cestujících mámil peníze s roztomile rozpačitým úsměvem lékaře v nesnázích. Právě pardubická policie má nahlášen případ důvěřivé ženy, jež podvodníkovi věnovala deset tisíc korun. „Tyto případy jsou extrémní. Většinou lidé přišli o několik stovek nebo částku pohybující se do dvou tří tisíc korun,“ dodává strážník Josef Kudrnka.

Mnoho lidí, které Milan L. požádal na ulici o peníze, odmítalo nahlédnout do průkazu totožnosti, který jim „doktor Blažek“ nabízel. Kdo ví, co by se v „občance“ dočetli. Možná by peněženku hned schovali.