Všímavý oznamovatel, který bydlí za chrudimskou prodejnou Penny Market, spatřil na parkovišti muže putujícího od auta k autu. „Napadlo ho, že se jedná o falešného doktora Blažka, o kterém psal Chrudimský deník. Šel tedy na parkoviště a tohoto muže oslovil s tím, jestli mu zase došel benzín. Potom mu sdělil, aby neobtěžoval řidiče a vzdálil se od prodejny,“ uvádí zástupce vrchního strážníka chrudimské městské policie Jaroslav Hlavinka.

Podle informace, kterou strážníci dostali, odešel podezřelý muž směrem k nákupnímu středisku Kateřina. Oblečen byl do světlé béžové bundy, tmavé kšiltové čepice a světlých džínových kalhot.

Na místo byla vyslána hlídka, která provedla kontrolu parkoviště před nákupním střediskem Kateřina a v okolí dalších okolních obchodů. Popisu ale neodpovídal žádný z kolemjdoucích lidí.

Falešný doktor Blažek lákající z lidí peníze pod záminkou, že mu došel benzin, je vyšetřován policií. Díky výzvě v Chrudimském deníku se přihlásili podvedení z celé republiky. Ti Milanu L. ze Zaječic, který se za lékaře v nesnázích vydával, ochotně půjčovali stokoruny i tisícovky.