Šestadvacetiletý Tomáš A. a 19letý Zdeněk M., oba z Podlažic u Chrasti, se měli podle obžaloby chrudimského státního zastupitelství dopustit trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Klade se jim za vinu, že se začátkem letošního roku vloupali dvakrát do prodejny SD Jednota v Otradově, dvakrát také v Prosetíně, Jeníkově a Holetíně, jednou v Pokřikově. Jednou dokonce ukradli cestou za lupem i přívěsný vozík za osobní automobil, který pak použili k odvozu kradeného zboží.

Povedená dvojice se zaměřila především na krádeže lahvového piva, kterého dokázala za poměrně krátkou dobu ukrást a zároveň i zkonzumovat opravdu velké množství. Zhruba za necelých dvacet tisíc korun! Během společných vloupání nepohrdli ani cigaretami nebo sušenkami.

K veřejnému hlavnímu líčení se nakonec dostavil pouze Zdeněk M., Tomáš A. bez omluvy nedorazil. Jednání bylo proto vedeno v jeho nepřítomnosti.
Už z předchozích výslechů bylo však zřejmé, že se oba k této trestné činnosti doznávají. Zdeněk M. to navíc ještě zopakoval u soudu. Stejně jako jeho komplic ale namítal, že nezpůsobil v prodejnách tak velké škody, jaké vyčíslila hlinecká Jednota. Technicky totiž ani nebylo možné pobrat tak velké množství kradeného zboží s sebou. Soud to vzal v úvahu. Zboží, které Jednota vyčíslila dodatečnými inventurami, muselo z prodejen zmizet jinými cestami.

Soud vzal rovněž v úvahu pestrou trestní minulost obžalovaného Tomáše A. a poslal ho proto na 14 měsíců do vězení s dozorem. Zdeněk M., který v minulosti absolvoval pouze jednu podmínku, stráví ve věznici s dozorem jen deset měsíců.