Jiří D. měl podle chrudimského státního zastupitelství řídit vloni 11.srpna v15.05hodin zDvakačovic do Hrochova Týnce osobní automobil Škoda Felicia, patřící jeho manželce, ačkoliv nebyl držitelem řidičského průkazu a navíc mu Okresní soud vChrudimi už předtím zakázal na tři roky řídit veškerá motorová vozidla.

Dále se mu kladlo za vinu, že během této cesty nedal vHrochově Týnci přednost vjízdě po hlavní silnici jedoucímu motocyklu Harley Davidson, do kterého narazil. Zranil přitom těžce 29letého motorkáře zobce Kočí, který utrpěl zlomeninu krychlové kosti a tržně zhmožděnou ránu voblasti vnitřního kotníku skrevním výrobem. Byl kvůli tomu hospitalizován více než dva měsíce na chirurgickém oddělení chrudimské nemocnice a je stále vdomácím léčení.

Obžalovaný Jiří D. ipřesto, že motorkář ležel bezmocně na zemi, od nehody, kterou způsobil, ujel. Měl se tím podle žalobce dopustit trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, maření výkonu úředního rozhodnutí a ublížení na zdraví. „Kamarád chtěl odvézt kbenzince pro cigarety,“ obhajoval se obžalovaný.

„Jel jsem proto zadem a zastavil na křižovatce. Mezitím projela dvě auta a jelikož jsem už nikoho dalšího neviděl, do křižovatky jsem vjel,“ popisoval před soudem další okamžiky ze svého pohledu. Dál už se vše odvíjelo podle obžaloby. „Po srážce jsem vystoupil zauta, podíval se na zraněného, který ležel na silnici a potom jsem odjel domů. Svého jednání lituji. Motocyklistu jsem později navštívil vnemocnici,“ uzavřel Jiří D. svoji výpověď.

Soud jej ipřes doznání uznal vinným vplném rozsahu obžaloby. Poslal ho nejen na 20měsíců do věznice sdozorem, ale navíc mu zakázal na další dva roky řídit motorová vozidla. Ktomu bude muset ještě zaplatit České národní pojišťovně náhradu škody ve výši 44502 Kč.