Hasiči likvidovali šest požárů, dvaatřicet dopravních nehod a pětadvacet technických pomocí, mezi něž se napříkald pořídá likvidace rojů nebezpečného hmyzu, který ohrožuje životy lidí. Od počátku roku vyjely jednotky chrudimského územního odboru Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje k 888 událostem. Tento počet je asi o deset procent menší oproti stejnému období roku 2006.

Mezi smutné události právě rekapitulovaného měsíce patří požár rodinného domu v Malecké ulici. Došlo k němu 4. září. Ohněm byla zasažena pouze jedna místnost, díky včasnému zásahu hasičů byly před požárem další prostory domu uchráněny. Na místě události však byl nalezen dvouletý chlapec, který již nejevil známky života.

Hned následující den došlo k další události s tragickými následky. Šlo o výbuch v areálu soukromé firmy v obci Hrochův Týnec. Při detonaci na venkovní ploše naštěstí nedošlo k destrukci okolních budov ani k požáru, ale jeden člověk byl na místě usmrcen.

Do hasičské statistiky se řadí i autonehody, kterých na našich silnicích přibývá.

Mezi úseky s častým výskytem autohavárií patří bezesporu křižovatka v Medlešicích. Dne 12.září 2007 došlo v její blízkosti ke smrtelné dopravní nehodě dvou dodávkových automobilů. Při čelním střetu byl jeden řidič dodávky usmrcen, řidič a spolujezdec druhé dodávky byli těžce zraněni.

S nadcházející topnou sezónou se dá očekávat nárůst požárů v rodinných domech, chalupách a chatách. Hasiči v této souvislosti upozorňují na to, že je před zahájením topné sezóny nutné nechat odborně prohlédnout a vyčistit komíny, kouřovody a kamna.

Lidé tuto prevenci často podceňují a nechápou, že riskují zkázu majetku a především svých životů. Pravidelným čištěním komínů a kouřovodů se přitom může významným způsobem zabránit tomu, aby vzplály saze a oheň se rozšířil do celého objektu.