„Podle mých informací došlo ktéto politováníhodné události kvůli hrubému porušení předpisů. Když myslivci odevzdávali mezi lečemi zvěř na výlož, střelec neměl zajištěnou zbraň proti výstřelu a zasáhl kolegu zblízka do prsou,“ uvádí předseda Okresního mysliveckého spolku Chrudim Vratislav Máslo. Zraněný muž byl stěžkým zraněním převezen do nemocnice. „Podle posledních zpráv, které mám, nejsou rány tak těžké, jak to původně vypadalo. Střela šla šikmo,“ dodává Máslo.

Událost mají v evidenci policisté. „Při manipulaci se střelnou zbraní, brokovnicí, došlo k výstřelu a zranění osmapadesátiletého účastníka honu v Kočí. Byl převezen leteckou záchrannou službou do pardubické nemocnice, kde je hospitalizován. Jeho stav by měl být stabilizovaný,“ uvedl včera operační důstojník chrudimské policie.

Na Chrudimsku došlo kporanění myslivce asi před dvěma týdny. Střelec si zranění ruky přivodil sám, když si před výstřelem nezkontroloval zbraň, která vsobě skrývala nábojnici.

V sobotu přitom proběhla jen o několik kilomerů dále, v obci Bylany, policejní kontrola správnosti dokladů ke zbraním a případného požití alkoholu. Výsledek akce byl negativní. Nimrodi měli všechny náležitosti v pořádku.