Obžalovaný Josef H. měl podle chrudimského státního zastupitelství převzít v době od 20. září do 15. listopadu 2006 v Rabštejnské Lhotě čp. 101 do opravy vozidlo Volkswagen Golf. To však neměl opravit, rozebrat ho a část prodat jako železný šrot.

Jeho majiteli tím měl způsobit škodu 10 453 Kč. Dále se mu klade za vinu, že si 1. prosince 2006 zapůjčil přívěsný vozík za osobní automobil v hodnotě čtyři tisíce korun, který ve smluvené době do 3. prosince téhož roku nevrátil. Dne 5. prosince 2006 Policii ČR přitom tvrdil, že už ho dávno odevzdal zpět. Přívěsný vozík byl však následně policisty nalezen ve Škroupově ulici v Chrudimi. Těmito skutky se měl Josef H. dopustit trestného činu zpronevěry.

Aby toho neměl málo, zpovídá se rovněž z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. V době od 1. prosince do 3. prosince 2006 měl podle obžaloby státního zástupce opakovaně řídit osobní vozidlo Škoda 120 v Rabštejnské Lhotě a Chrudimi, ačkoliv není držitelem řidičského průkazu.

Soud musel prozatím kauzu odročit na čtvrtek 23. srpna, jelikož se nedostavili k veřejnému hlavnímu líčení všichni předvolaní svědci. Současně byli navrženi k slyšení další svědci, kteří by mohli vnést do případu jasno.

Mezi svědky, kteří se khlavnímu líčení u Okresního soudu vChrudimi nedostavili, byl například policista, který by měl dosvědčit, že obžalovaný Josef H. řídil automobil, ačkoliv nesměl. Nově by měla být slyšena také matka obžalovaného a žena pracující na vrakovišti, kam měl Josef H. odvézt některé díly ze svěřeného vozidla Volkswagen Golf. Josef H. se hájí tvrzením, že měl od dotyčného zákazníka zRabštejnské Lhoty za úkol tento vůz zlikvidovat a provozuschopné části zněj použít na opravu dalšího auta.