„Dost mě překvapilo, když pro mne přijela večer policie,“ říká sečský starosta Lubor Schmitt. Radnice podle něj neobdržela od pořadatelů údajné oslavy žádnou žádost o povolení hudební produkce v obci. Ta se přitom Kraskovem hlasitě rozléhala od 20 do 24 hodin. Neonacisté se poté z místa rozcházeli zhruba další dvě hodiny.

Během koncertu v sále nad hospodou se zatemněnými okny zaznívaly texty oslavující český národ a silácká gesta. U zamčeného vchodu do restaurace pak hlídkovali mladíci s vyholenými lebkami a televizní štáby za dveřmi častovali co chvíli neslušnými výrazy.

Další „nácek“ s kapucou na hlavě, oblečený v maskáčích a kanadách na nohou, vycházel ven a navigoval přijíždějící skupiny neonacistů k hospodě. Na účastnících srazu bylo evidentní, že si dávají velice dobrý pozor, aby nezavdali příčinu k policejnímu zásahu. Dokonce ani tehdy, když se je snažili zpovídat dotěrní novináři.

V jednu chvíli hrozil takový kontakt přerůst v pěstní incident, ale útočník byl svými kamarády včas umravněn. Drobná potyčka se tak krátce po půlnoci omezila pouze na obnaženou zadnici, kterou neonacista vystrčil na televizní štáby, pochroumání kamery TV RTA a vylití piva z kelímku na kameru Deníku. Početní novináři vzbuzovali paradoxně mezi neonacisty daleko větší nervozitu, než po zuby ozbrojení policisté.

„Neonacisty i takové srazy bych zakázala. Jsem překvapena, že se něco takového může dít také u nás v obci,“ uvedla v jednu ránu místní občanka Marcela Tlustá, vracející se s manželem právě z nedaleké oslavy MDŽ.

Policejní kordony místo opustily až nad ránem. Neměly důvod jedinkrát zasáhnout. „K žádnému excesu ze strany neonacistů nedošlo,“ zdůvodňuje závěrem policejní mluvčí Věra Hamáčková.