Chrudimské státní zastupitelství v této souvislosti obžalovalo z trestného činu ublížení na zdraví 56letou Ilonu L. z Pardubic, jež momentálně žije v Německu. Ta zde měla podle žalobce loni 15. července v 7.40 hodin jako řidička osobního automobilu Honda Civic vjet ve směru od Medlešic do křižovatky z vedlejší silnice a nedat přitom přednost v jízdě od Chrudimi z pravé strany přijíždějícímu vozidlu VW Sharan, které řídil 34letý muž z Chrudimi. V důsledku toho došlo mezi nimi ke střetu. Ten, jak se ihned ukázalo, měl tragické následky. Volkswagen totiž narazil do boku hondy. Po této kolizi byl smrtelně zraněn německý státní příslušník, 26letý Nikolas P., sedící v hondě na zadním sedadle, jenž utrpěl mnohočetná zranění hlavy, trupu a končetin. Okamžitě jim podlehl.

Těžce zraněna byla také chrudimská spolujezdkyně ve volkswagenu, jež měla pohmožděný hrudník, pravé prso a koleno s výraznými krevními výrony. Zraněna byla rovněž sama obžalovaná a její dcera, další spolujezdkyně v hondě.

„Jela jsem s dcerou a jejím přítelem. Byla jsem opatrná. Měla jsem zařazenou dvojku a na tachometru bylo maximálně 25 kilometrů v hodině. V momentě, kdy jsem vjela do křižovatky, mě ale z pravé strany silně oslnilo slunce. Najednou jsem uslyšela dceru zakřičet: achtung!

Chvíli před srážkou se objevilo zprava nečekaně auto. Strhla jsem proto řízení, ale už jsem nedokázala střetu zabránit,“ popisuje hrůzný okamžik obžalovaná žena. Zranila nejen sebe, dceru a další ženu, ale především usmrtila svého budoucího zetě, který si měl její dceru o několik dní později vzít za manželku.

Soud zvážil všechny aspekty nehody a uznal řidičku vinnou z ublížení na zdraví. Vyměřil jí za to trest odnětí svobody v délce trvání 20 měsíců, který jí podmíněně odložil na čtyři roky. Zároveň nebude smět čtyři roky řídit.