Policie nyní zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s jednáním neznámého pachatele.

Ten se dopustil trestného činu tím, že jako zastupitel nebo pracovník obecního úřadu v Míčově–Sušici vydával faktury na práce a zboží, které nebyly realizovány. Způsobil tím škodu ve výši 180 tisíc korun,“ uvádí Gustav Kadlec z Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi. Za strohou úřední formulací se skrývá řada otázek, souvisejících s realizací několika obecních zakázek. Možný problém se začal rýsovat na jaře, kdy se objevila první podezření.

Opravy naoko?

Starosta obce Josef Tichý se nechce v kauze příliš pitvat. V obci s necelými třemi stovkami obyvatel se všichni dobře znají a Tichý prý nechce zbytečně přilévat olej do ohně.

„Jmenovat nikoho nebudu. O co jde? Lidé v obci poukazovali na skutečnost, že za některými vykázanými rekonstrukcemi a opravami není vidět patřičně odvedené dílo. Jde o závažnou věc. Ustavili jsme proto devítičlennou komisi, která konkrétní situaci na uvedených místech posoudila,“ uvádí Tichý.

Vyfakturované sumy za neodvedené práce se mají týkat stavebních prací například při opravách zdejšího obecního domu, obecního úřadu nebo požární zbrojnice. Závěry komise podle starosty opravdu nasvědčují možnému spáchání trestného činu.

Obecní úřad se proto nakonec rozhodl předat celou věc policii. „Informaci o zahájeném trestním řízení jsem ještě oficiálně nedostal. Společnou schůzku ze zástupci republikové policie plánujeme kolem 10. srpna,“ uzavírá starosta.