Už v šest hodin ráno vyjeli k havárii citroënu mezi Sečí a Kovářovem. Jeho 29letý šofér ze Seče nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, v pravotočivé zatáčce v klesání dostal smyk, vyjel z komunikace a narazil čelně do stromu. Auto se převrátilo na pravý bok. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, škoda však činí 35 tisíc korun. Řidič zaplatil blokovou pokutu 1100 Kč.

Týž den ve 13.30 hodin způsobil nehodu na křižovatce v Luži 47letý šofér Fiatu Bravo z Radimi, když přehlédl před sebou odbočující Nissan Almera. Při střetu byla způsobena škoda ve výši 20 000 Kč. I v tomto případě zaplatil provinilec pokutu 1100 korun.

V 17.20 hodin musel 61letý šofér Volkswagenu Golf z Pardubic náhle v důsledku vyvolaném silničním provozem zastavit ve Slatiňanech před zdejší radnicí a zezadu do něj narazil 44letá řidička mazdy z Prahy, když nedodržela bezpečnou vzdálenost. Způsobila tím škodu za 45 000 korun. Také ona byla nucena sáhnout do peněženky a zaplatit pokutu 1100 Kč.

O 15 minut dříve se v Poličské ulici v Hlinsku nevěnoval plně řízení 31letý šofér Renaultu Laguna z Boru u Skutče a při couvání z parkoviště narazil do za ním jedoucí Škody Felicie. Vznikla tím škoda 20 tisíc korun.