Jde o havárie, které zpravidla způsobil neznámý viník. V pátek 13. července poškodil neznámý šofér nezjištěného vozidla v Družstevní ulici v Hlinsku zaparkovaný vůz Ford Focus a přestože na něm způsobil škodu za 20 000 korun, z místa ujel.

V sobotu 14. července ve 12.30 hodin se pro změnu na trase Pardubice – Chrudim otevřelo za jízdy řidiči osobního vozidla víko motoru, mělo narazit do čelního skla a poškodit ho. Řidič poté odjel do místa trvalého bydliště a nehodu ohlásil až dodatečně večer.

Ve středu 18. července v 10.50 hodin se neznámý řidič v Chrudimi v ulici Na Ostrově pravděpodobně nevěnoval řízení svého vozu a na parkovišti poškodil zaparkovanou Škodu Fabii Combi. Také on ujel, ačkoliv po něm zůstala škoda 5000 Kč.

V pátek 20. července v 9.30 hodin zase neznámý šofér poškodil na parkovišti u chrudimského Kauflandu zaparkovanou Škodu Fabii Combi a způsobil na ní škodu 30 000 korun. Rovněž on z místa havárie zmizel.

V sobotu 21. července ve 22.00 hodin narazil ve Skutči v Havlíčkově ulici do místního 50letého chodce, který šel po silnici, neznámý řidič. Muž po nárazu upadl na komunikaci. Šofér sice zastavil, aby zjistil, co se stalo, ale poté odjel. Chodec byl zraněn na nohou, v obličeji a měl pohmožděná záda.

Policie ČR vsoučasnosti hledá také svědky dopravní nehody, kníž došlo vpátek 27. července ve 23.15 hodin vChrudimi na cyklistické stezce ve Vrchlického ulici. Místní 15letá cyklistka zde jela na neosvětleném jízdním kole a bez přilby ve směru od firmy Connex (dříve ČSAD) knákupnímu středisku Kateřina a nevěnovala se plně řízení. Jela středem stezky a zachytila přitom o chodce jdoucího vprotisměru. Po nárazu upadla na zem a způsobila si tím poranění ruky a otřes mozku. Chodec vyvázl bez zranění a bez újmy na ošacení. Zmísta nehody odešel. Havárie byla policistům ohlášena až druhý den. Vzhledem ktéto skutečnosti nemohla být ani u jednoho zúčastníků dopravní nehody provedena zkouška na alkohol. Nehoda zůstává dál všetření.

Vdobě od pondělí 30. července od 14.00 hodin do úterý 31. července do 9.30 hodin došlo kdalší dopravní nehodě vChrudimi na Palackého třídě. Nezjištěný šofér se tady sneznámým vozidlem při zajíždění na parkoviště nevěnoval řízení poškodil zaparkované vozidlo značky Chevrolet. Zmísta dopravní nehody ujel. Způsobená škoda činí 20000 Kč.

Dopravní policie žádá případné svědky obou událostí, aby se přihlásili sinformacemi na telefonní číslo 974572251 nebo na linku 158 a pomohli je objasnit.