„Hoch je vpořádku. Motiv útěku a místa, kde se pohyboval, zjistíme až po jeho výslechu,“ uvedla tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

„Chlapce jsme hledali celou noc, kránu byla pátrací akce odvolána pro beznaděj. Díkybohu to nakonec dobře dopadlo,“ řekl súlevou starosta Krouny PavelOndra.

Neutekl poprvé

Petr se vrátil vúterý ze školy asi vpoledne. Doma nechal aktovku, vzal si dvě stě korun a odešel neznámo kam. Před dvacátou hodinou začala pátrací akce, do které se zapojili policisté zobvodních oddělení Hlinsko, Skuteč, Chrast, služby kriminální policie a dopravního inspektorátu, ale ipsovod se služebním psem.

Do okolí se vydalo Petra hledat padesát místních lidí. Vyšetřovatelé rovněž navštívili místní školu, aby uPetrových spolužáků získali co nejvíc informací omotivu útěku a místě, kde se může pohybovat.

„Je to prospěchově průměrný chlapec. Pravda je, že vúterý dostal špatnou známku, ale zároveň ivelmi dobrou. Jeho chování ve zbytku vyučování bylo normální, nemáme pocit, že by ho ta špatná známka nějak výrazně zasáhla. Myslím si, že útěk plánoval, ostatně nebylo to poprvé, co zdomu utekl,“ tvrdí ředitel základní školy JosefKyncl.

Policie děkuje všem, kteří ochotně pomáhali ztraceného chlapce hledat. „Spotěšením lze konstatovat, že slhostejností a nezájmem se policisté vKrouně nesetkali. Všichni nám chtěli pomoci a doufali, že se hocha podaří nalézt a vpořádku se vrátí domů,“ dodává tisková mluvčí policie Věra Hamáčková.