„V objektu se v době požáru nacházela osoba, která stačila před plameny utéci. Na místě byla prohlédnuta zdravotnickou záchrannou službou a neutrpěla žádné zranění,“ uvádí tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Podle jejích slov se jednalo o rozsáhlý požár, který vznikl v zadní části levého křídla v místech bývalé jídelny. Oheň na místě likvidovalo celkem pět hasičských jednotek.

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu ve 22.13 hodin a zcela zlikvidován byl ve 23.04 hodin. Místo požáru hlídala do ranních hodin místní dobrovolná jednotka hasičů. „Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru,“ upřesňuje Vendula Horáková.

Škoda na budově a uloženém stavebním materiálu i nářadí byla předběžně vyčíslena na 2 600 000 korun. Na místo požáru byli přivoláni i policisté.

„Vzhledem k situaci na požářišti bylo dohodnuto, že ohledání místa a další potřebné úkony budou provedeny až po celkovém uhašení za přítomnosti odborníka na elektro až druhý den, tedy v pondělí,“ vysvětluje tisková mluvčí chrudimského okresního ředitelství Policie ČR Věra Hamáčková.