Ve městě se objevila podezřelá dvojice, která v bytech seniorů provádí údajnýzdravotní průzkum. Je pravděpodobné, že seriozně vypadající světlovlasá žena a muž ve věku kolem šedesáti let jednají podvodně s cílem získat peníze anebo přehled o majetkových poměrech „klienta“.

„Žádný takový výzkum město ani Centrum sociálních služeb a pomoci neprovádí. Už jsem o případu informoval kriminalisty. Zatím mohu prozradit, že to vypadá na podvodné jednání,“ řekl včera místostarosta Petr Řezníček. Důchodkyně z Chrudimě, kterou muž a žena pod záminkou průzkumu navštívili, nezjistila žádnou újmu na majetku. Přesto raději informovala policii.

„Apelujeme na seniory, aby nikomu cizímu neotevírali. Za první pololetí letošního roku došlo k sedmi okradením a finanční částky skutečně nebyly malé. Ke dvěma případům došlo v Chrudimi,“ informuje policejní mluvčí Věra Hamáčková.

K „hitům“ podvodníků zaměřených na bezbranné seniory patří historka o rozbité motorce nebo autu vnuka nebo synovce. Například v chrudimské Pardubické ulici přišla o úspory osmdesátiletá žena, která nejprve „návštěvě“ vydala požadovaných patnáct tisíc korun a dodatečně zjistila, že jí zmizelo dalších sto sedmdesát tisíc korun .