Dvaatřicetiletý Radek J. z obce Studená na Jindřichohradecku neměl vloni 4. srpna krátce po 16. hodině zvládnout mezi Morašicemi a Heřmanovým Městcem řízení osobního vozidla Škoda Favorit, vyjet ze silnice a tady narazit do stromu. Způsobil přitom majitelce auta nejen škodu za dvacet tisíc korun, ale sám si přivodil zranění spočívající ve zlomenině stehenní kosti a otřesu mozku.

Jak vzápětí vyšlo najevo, obžalovaný Radek J. neměl k jízdě škodovkou žádné svolení od její majitelky, navíc řídil silně podnapilý. Bezprostředně po nehodě mu bylo naměřeno 1,69 promile alkoholu. Aby toho nebylo málo, není vlastníkem žádného řidičského průkazu. Byl proto chrudimským státním zastupitelstvím obžalován z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněného užívání cizí věci a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Radek J. se k soudu nedostavil a poslal za sebe advokáta. Ten zde vylíčil historku o zranění majitelky auta a jejího přítele ve Slatiňanech, kteří museli náhle do nemocnice poté, co je poštípaly vosy. Obžalovaný se měl záhy vypravit autem za nimi. Soud této verzi však neuvěřil. Už proto, že Radek J. jel úplně jinam než do chrudimské nemocnice. Havaroval totiž mezi Morašicemi a Heřmanovým Městcem a tudy cesta do Chrudimi ze Slatiňan nevede. Nerozpakoval se proto v minulosti už šestkrát soudně trestaného Radka J. poslat na 15 měsíců do věznice s dozorem a na tři roky mu zakázal řídit motorová vozidla.

Obhájce obžalovaného si ještě ponechal lhůtu na možné odvolání, státní zástupce se tohoto práva vzdal. Rozsudek tak dosud ještě nenabyl právní moci.