Zraněny při něm byly čtyři osoby, z toho jedna těžce. „V úterý odpoledne se v místním domě pohádali 74letý a 49letý muž,“ říká Gustav Kadlec z Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi.

Starší z obou mužů se vložil do hádky proto, že byla slovně urážena manželka mladšího soka, který byl podnapilý. Napadal ji a vyhrožoval zabitím. Poté odešel a vrátil se domů až kolem 19. hodiny. V tu chvíli začal incident znovu a s ještě větší intenzitou. Hádka manželského páru vyprovokovala 74letého muže natolik, že se znovu vložil do jejich sporu, avšak už s nožem v ruce.

Mezitím ještě stihla žena svého manžela škrtit, udeřit do hlavy popelníkem a způsobit mu na ní tržnou ránu. Sama byla po předchozím bití odřená v obličeji.

Starší muž proto zasáhl do sporu s nožem. V tom se mu ale snažil zabránit jeho 16letý vnuk a došlo tak k jeho nechtěnému pořezání na ruce. S přeříznutou malíkovou šlachou a poškozením kloubního pouzdra se teď bude léčit nejméně šest týdnů.

Do sporu vstoupila policie, jež podrobila dechové zkoušce 74letého muže. Nadýchal 1,2 promile alkoholu. Mladší muž byl převezen k ošetření do nemocnice, kde podstoupil i odběru krve. Byl evidentně podnapilý.

Mladistvý chlapec zůstal v chrudimské nemocnici po okamžité operaci hospitalizován.
Policie ČR zahájila už v této věci úkony trestního řízení a někoho z rodiny s největší pravděpodobností obviní z úmyslného ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.