Tento delikt spáchal Jan D. loni v září v domě v Proseči – Záboří, kde nejméně jednou souložil s tehdy čtrnáctiletou dívkou z nedaleké Svratky na Žďársku. Ta následně otěhotněla a musela podstoupit miniinterrupci. Obžalovaný Jan D. před soudem vše popřel. Uvedl ale, že byl ve zmíněný den značně opilý a že si nic nepamatuje. Pokud prý podle něj k něčemu takovému doopravdy došlo, pak toho údajně velmi lituje.

Soud mu ale neuvěřil. Obžalovaného „potopily“ především výpovědi jeho příbuzné a matky poškozené dívky. První z žen uvedla, že v kritický den nebyl Jan D. vůbec opilý. „Nevypila se tehdy ani slza alkoholu,“ popsala setkání příbuzných v Proseči – Záboří, jež skončilo pohlavním zneužitím školačky. Její matka pro změnu řekla, že poté, co vyšlo najevo těhotenství její dcery a podstoupila miniinterrupci, jí obžalovaný navštívil, a řekl že dívku miluje a že se o vše postará. Věděl tedy, že ji přivedl do jiného stavu, ačkoliv soudu tvrdil opak.

To mladíkovi „zlomilo vaz“ a musel si záhy vyslechnout verdikt, že byl uznán vinným ze spáchání trestného činu pohlavního zneužívání. Soud mu proto vyměřil trest odnětí svobody v délce trvání dvaceti měsíců s podmíněným odkladem na dva roky. Jak obžalovaný, tak i státní zástupce si však ponechali lhůty na možné odvolání. Rozsudek tak dosud nenabyl právní moci.

Týž den měl být ve stejné věci projednáván delikt 32letého Josefa V. z Hlinska, který byl už jednou zproštěn obžaloby z pohlavního zneužití nezletilé dcery. Krajský soud však věc vrátil znovu k projednání do Chrudimi. Kauza byla ale odročena poté, co se už podruhé nedostavil obžalovaný.