Dvacetiletý Vladimír F. z Vysokého Mýta byl podle obžaloby chrudimského státního zastupitelství loni ve dnech 17. října a 23. října přistižen hlídkou republikové policie v Chrudimi v Průmyslové ulici při řízení osobního vozidla Škoda 105 L, ačkoliv není držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu a byl mu uložen dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Stejného deliktu se dopustil také ve dnech 30. října a 2. listopadu, když mezi Čankovicemi a Městcem a posléze v Čankovicích řídil vozidla značek Mazda 323 a Škoda 105 L.

Měl se tím dopustit trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. Soud se jej snažil kvůli těmto prohřeškům několikrát předvolat, avšak bezúspěšně. Mladík totiž nad obsílkami pokaždé mávnul rukou a úřední poštu ignoroval. To se mu ale nevyplatilo. Soud na něj vydal zatykač a nechal ho zavřít do vazby, kde nakonec strávil několik měsíců!

K hlavnímu líčení proto přijel v doprovodu vězeňské stráže a bylo na něm patrné, že ho vězeňské prostředí zlomilo. Za neustálého pláče se ke všemu doznal a litoval toho. Soud mu po zvážení všech důkazů vyměřil trest odnětí svobody v délce trvání osmnácti měsíců s podmíněným odkladem na čtyři roky. Zároveň mu na čtyři roky zakázal řídit veškerá motorová vozilda. Jelikož měl Vladimír F. ještě jeden nevyřízený vroubek se spravedlností, a to nezaplacenou škodu celkem čtyřem osobám z předchozí trestné činnosti, bude ji muset během zkušební doby celou uhradit ve čtvrtletních splátkách. O každé splátce bude muset navíc písemně informovat probačního úředníka, který nad ním bude držet dohled.

Pokud by se této povinnosti vyhýbal a škodu neplatil, čekal by ho 18měsíční pobyt ve vězení. Soudce k úžasu mladíka na závěr rozhodl, že bude moci ze soudní síně odejít už jako svobodný člověk. Vrhl se proto matce kolem krku a neskrýval dojetí. S rozsudkem souhlasil i přítomný státní zástupce, a tak nabyl okamžitě právní moci.