Na lavici obžalovaných tentokrát usedla jen malá ryba liberecké společnosti, a to 57letý Ladislav V. z Pardubic, který pracoval z pověření jednatele SILBO ČR, s. r. o. a pomáhal vybírat od lidí zálohy. Z jedné takové si ulil něco pro sebe. Ladislav V. měl podle chrudimského státního zastupitelství 17. března 2005 převzít od 25leté ženy z Úhřetic finanční zálohu na byt ve výši 225 000 Kč. Z této sumy si měl ponechat 120 500 korun. Měl se tak dopustit trestného činu zpronevěry.

Obžalovaný před soudem mlžil. Tvrdil, že si peníze nechal proto, že pro firmu dělal prakticky zadarmo a zbylé finance prý účelně vynaložil v její prospěch. Nebyl však schopen něco takového věrohodně doložit. Oháněl se pouze sešitkem se svými poznámkami. Doklad měl jen na částku 10 000 korun, která mu byla soudem uznána a odečtena ze zpronevěřené sumy.

Jelikož Ladislav V. byl už loni v říjnu zdejším soudem potrestán za jinou zpronevěru k podmíněnému trestu odnětí svobody, byla jeho verze výpovědi brána s rezervou a byl opět uznán vinným ze spáchání trestného činu. Byl mu proto uložen trest odnětí svobody v délce trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na tři roky. Zároveň bude muset firmě SILBO, která je v konkurzu, vyplatit vzniklou škodu ve výši 110 500 Kč. Jelikož si jak obžalovaný, tak i státní zástupce ponechali lhůty na možné odvolání, rozsudek dosud nenabyl právní moci.