František Z. se měl podle státního zastupitelství dopustit hned několika trestných činů najednou, a to krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Bylo mu napočítáno celkem 11 restů, kterými se provinil proti zákonu. Největší podíl deliktů spáchal v Chrasti, kde například ve Filcíkově ulici rozbil kovovou tyčí trojúhelníkové okno u Škody Favorit a snažil se z ní něco odcizit, dále vnikl ve stejné ulici do neuzamčené Škody Felicie, v níž vytrhal přívodní kabely od spínací skříňky a snažil se ukrást autorádio. Obdobně si počínal při vloupání do Škody Favorit v ulici U Vodojemu nebo do vozidla stejné značky na chrasteckém náměstí.

Ve Filcíkově ulici navíc vnikl do dílny domu čp. 572, kde si nedovoleně přisvojil část nářadí a vybavení. Loni 3. prosince se v Chrasti v ulici 17. listopadu dokonce zmocnil vozu Ford Escort, s nímž dojel do nedalekých Rosic a poškodil přitom ráfky kol. Dobře věděl, že má soudem zakázáno čtyři roky řídit motorová vozidla a že nevlastní řidičský průkaz pro žádnou skupinu vozidel. Pěti vloupání do aut se dopustil i v obci Hroubovice.

Jelikož se František Z. ke všemu přiznal, neměl soud těžkou práci při svém rozhodování. Nerozpakoval se proto poslat nepolepšitelného, v minulosti už sedmkrát soudně trestaného recidivistu na 20 měsíců za mříže. Zároveň nebude smět další dva roky řídit veškerá motorová vozidla a musí zaplatit vzniklé škody.