Karel S. z chrudimské Rooseveltovy ulice se měl podle státního zastupitelství dopustit trestného činu krádeže, když měl loni v noci na 9. ledna na návštěvě své neteři v jejím bytě v Akátové ulici v Chrudimi ukrást dvoutisícovou finanční hotovost uloženou v kuchyňské lince. Tohoto deliktu se dopustil přesto, že byl předtím za obdobný trestný čin odsouzen Okresními soudy pro Prahu 10 a Plzeň–město a pobyl si kvůli tomu 10 měsíců ve vězení.

Okresní soud v Chrudimi nejprve uvedenému výtečníkovi vyměřil trestním příkazem povinnost odpracovat za krádež 400 hodin obecně prospěšných prací a zaplatit neteři vzniklou škodu. To se však nelíbilo státnímu zástupci, který proti tomu podal odpor a věc se začala projednávat znovu a veřejně.

Karel S. od začátku svou vinu popírá. Tvrdí, že si neteř vše vymyslela, aby se mu pomstila, protože se prý s ním často hádala kvůli jeho bratrovi, s nímž žila. Neteř s tím však nesouhlasila. Uvedla, že zmíněné dva tisíce byly připraveny v kuchyňské lince ve skleničce k zaplacení nájmu. „Uložila jsem je tam poté, co jsem obdržela sociální dávky,“ uvedla 25letá žena.

Soudu se dlouho nedařilo předvést k hlavnímu líčení obžalovaného, následně zase poškozenou ženu. Po těchto průtazích proto přistoupil k vynesení rozsudku v nepřítomnosti Karla S., který se bez omluvy nedostavil k hlavnímu líčení nedostavil. Vyměřil mu za krádež trest odnětí svobody v délce trvání čtyř měsíců s podmíněným odkladem na dva roky a povinnost zaplatit vzniklou škodu. Karel S. má nyní možnost se ve lhůtě proti rozsudku odvolat, lhůtu si nechal i státní zástupce.