Z tohoto trestného činu je obžalován Attila Sabó, který letos v srpnu v Pardubicích měl poškozenou svléci do naha a přinutit ji k sexuálním praktikám. Dívka dosud trpí vážnou psychickou poruchou.

V pondělí bude také pokračovat odročené hlavní líčení se třemi muži, kteří čelí obžalobě ze zpronevěry se škodou několika milionů korun.

Půjčili si velké peníze a neplatili

Ve středu opět usednou na lavici obžalovaných Stanislav a Miloš Salfičtí. Měli se dopustit podvodu tím, že buď vylákali nebo si vypůjčili od poškozených vysoké finanční částky, které nesplatili.

Do soudní síně ve čtvrtek znovu zamíří Vladimír a Radek Nedbalovi a s nimi i Hana Knobová. Trojice obžalovaných v odročeném hlavním líčení bude čelit obvinění ze zpronevěry. Jako představitelé společnosti Statek Doubravka v Chotěboři měli v letech 1999 až 2005 podvodnými machinacemi způsobit firmě škodu za více než šestnáct milionů korun. Hlavnímu obžalovanému, Vladimíru Nedbalovi, hrozí u krajského soudu pět až dvanáct let vězení, jeho dvěma komplicům tresty od dvou do osmi let.