Ladislav P. z Chrasti měl totiž podle obžaloby chrudimského státního zastupitelství řídit loni 11. října v 10.10 hodin v Hrochově Týnci osobní automobil Škoda 105 L, ačkoliv mu byl trestním příkazem Okresního soudu v Chrudimi z 24. července 2007 uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho a půl roku. Měl se tím dopustit trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Obžalovaný Ladislav P. během hlavního líčení na svou obhajobu uvedl, že sice zmíněný automobil řídil, avšak myslel si prý, že může. „Řidičský průkaz mi byl odebrán, ale vzápětí zase vrácen,“ tvrdil před soudem.

„Myslel jsem si proto, že z přestupku, kvůli kterému jsem o něj na chvíli přišel, bude maximálně tak nějaká pokuta,“ pokračoval obžalovaný.
Řidičské oprávnění mu bylo odebráno kvůli tomu, že řídil podnapilý. „Pak mi ale přišla výzva z Dopravního inspektorátu Policie ČR, abych si ho vyzvedl, a to jsem také udělal,“ říkal překvapeně.

Dodal ještě, že si škodovku, v níž byl v Hrochově Týnci kontrolován, vezl do Rosic, protože ji údajně chvíli předtím koupil.

Soudu ale tato výmluva nestačila. Přihlédl zejména k tomu, že jeho trestní příkaz nabyl platnosti a že se tak mladík z Chrasti dopustil trestného činu, když ho nerespektoval.

Vyměřil mu proto nejen povinnost odpracovat 350 hodin obecně prospěšných prací, ale zároveň mu také na další dva roky zakázal řídit veškerá motorová vozidla.