Ten neměl podle chrudimského státního zastupitelství loni 5. května v 10.50 hodin jako řidič nákladního automobilu Avia 30 L zachovat mezi Kladnem a Hlinskem na přímém úseku silnice dostatečný odstup od předjížděného 66letého motocyklisty z Poličky, který si to uháněl v koloně motorek se svými třemi kamarády na mopedu Stadion s přívěsným vozíkem na sraz mopedů v Plzni.

Obžalovaný řidič v důsledku toho zavadil ložní plochou nákladní avie o levou část řidítek mopedu. Motocyklista poté ztratil stabilitu a havaroval v příkopu. Přivodil si přitom těžká zranění spočívající ve zhmoždění mozku, mnohočetných zlomeninách obličejových kostí, zhmoždění a krvácení v levé polovině hrudníku, zlomenině žeber, klíční kosti a levé lopatky. S těmito zraněními je stále v léčení. Zranění na něm navíc zanechalo trvalé následky, a to slepotu levého oka.

Obžalovaný Oldřich J. se necítil před soudem zprvu nijak vinen. Nebylo divu, za třicet let své řidičské kariéry se nedopustil jediného přestupku v dopravě. Až poté, co mu soud dopodrobna popsal jeho zavinění, uznal svoji vinu. Rozhodl se, že se přestane řízením automobilů živit.

To se ale nelíbilo jeho obhájkyni, která muže přesvědčila, aby si ponechal lhůtu na možné odvolání proti rozsudku. Stejně se nakonec zachoval i přítomný státní zástupce, a tak verdikt dosud nenabyl právní moci.

Pokud se obžalovaný muž proti rozsudku odvolá a jeho kauzu začne projednávat krajský soud, může mu hrozit vzhledem k závažnosti zranění motocyklisty i pobyt ve vězení. To už mu ale jeho obhájkyně patrně nesdělila.