Třiadvacetiletý Pavel K. z Předhradí u Skutče měl podle chrudimského státního zastupitelství prodat několika osobám, některým mladším osmnácti let, tvrdou drogu – pervitin, a to v Předhradí, Skutči a Štěpánově. Mělo jít o stovky zjištěných případů. Někdy měl drogu směnit i za spotřební elektroniku, například za mobilní telefony. Navíc byla v jeho bydlišti zajištěna řada věcí vhodných k výrobě pervitinu.

Pavel K. před soudem tvrdil, že ve skutečnosti pervitin vyrábět neumí. Zhotovoval prý jen neškodný pseudoefedrin z léku Nurofen Stop Grip, který pak vydával za pervitin. Originál drogy si však údajně opatřoval pouze pro vlastní potřebu od neznámého Roma v Chrudimi, podobně jako marihuanu.

Soud včera vyslechl devět z 11 předvolaných svědků. Dva tedy bude muset nechat znovu předvolat. Vypovídali i znalci z oborů psychiatrie a kriminalistické techniky. První uvedl, že obžalovaný je nevyrovnaná osobnost se sklony k nezodpovědnosti, druhý, že u Pavla K. byly zajištěny látky, z nichž se dá pervitin vyrobit.

Soud vzápětí jednání odročil na 28. srpna. Současně zamítl žádost obžalovaného, aby byl propuštěn z vazby, kde je teď držen. Nepomohl ani jeho písemný slib, že s trestnou činností přestane. Stejně tak nebyla nic platná ani záruka jeho matky. Pavel K. proti tomu podal okamžitě stížnost, avšak z jednací síně odešel opět v poutech a v doprovodu vězeňské eskorty.