Stal se jí 32letý šofér dodávkového vozidla značky Mitsubishi, který se čelně střetl s dodávkou Fiat Ducato. Řidič mitsubishi zemřel na místě, ve fiatu skončili další dva těžce zranění lidé. Nehodu zavinil 50letý řidič Fiatu Ducato. Šoférse nevěnoval plně řízení av táhlé pravotočivé zatáčce ve směru jízdy od Pardubic začal předjíždět v momentě, kdy v protisměru přijížděl nákladní vůz značky Mitsubishi, který řídil 32letý šofér, a čelně se s ním střetl. Ten po nárazu na místě zemřel. Ve fiatu zůstali těžce zraněni řidič a jeho 23letý spolujezdec. Převezeni byli do nemocnice v Pardubicích. Hmotná škoda se odhaduje na 160 000 Kč. Dopravní nehodou se teď zabývá kriminální policie a vyšetřování v Chrudimi. Policejní komisař mezitím nařídil provést soudní pitvu zemřelého a nechal zajistit obě vozidla.

Silniční výpadovka z Chrudimi na Pardubice patří na Chrudimsku jednoznačně k nejrizikovějšímu místu co do počtu havárií s tragickými následky. Letos se na nich podílí téměř třetinou z celkového počtu všech obětí. Na silnicích regionu totiž v letošním roce zemřelo doposud 15 lidí.

Zajímavá jei další statistika z konkrétního místa. „Od začátku roku dostředy 12. zářídošlo v tomto úseku celkem k 25 dopravním nehodám. Zemřeli při nich čtyři lidé, dva přímo v křižovatce na Medlešice, zbývající dva na stejném místě 300 metrů za touto křižovatkou,“ říká mluvčí Věra Hamáčková. Dva lidé zde byli zraněni těžce, dalších dvacet lehce.

Nebezpečný úsek mezi Chrudimí a Pardubicemi už letos zaznamenal čtvrtou smrtelnou nehodu. První letošní obětí v tomto místě byl 15. ledna v 10:30 hodin 83letý řidič osobního vozidla Škoda 105L, kterýpři průjezdu křižovatku rovně směrem na Vestec nedal přednost v jízdě vozidlu Nissan. Došlo ke střetu, při němž utrpěl řidič škodovky těžká zranění, kterým později podlehl. Řidič Nissanu byl zraněn lehce.

Šestapadesátiletá řidička z Německa nerespektovala s vozidlem Honda Civicdne 15. července v 7:40 hodin při najíždění do křižovatky dopravní značku o nutnosti dát přednost v jízdě.Při vjezdu do křižovatky se srazila s vozidelm VW Sharan. Náraz ji převrátil. Při střetu vozidel utrpěl 26letý spolujezdec v hondě těžká zranění, kterým podlehl. Lehce zraněno bylo dalších pět účastníků nehody.

Dne 18. srpna v 16:30 hodin na této křižovatce 26 letý řidič motocyklu Yamaha z Pardubic při projíždění pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost stavu vozovku a svým schopnostem a po pádu na vozovku přejel s motocyklem do protisměru. Zde se střetl s protijedoucím Opelem Zafira.Při střetu utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Řidička a spolujezdec v opelu byli zraněni lehce.