K havárii pod vlivem drog došlo už v pátek po čtvrté hodině ranní v obci Stradouň, kde nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou 22letý šofér vozu Ford Escort ze Skutče. „Dostal s vozidlem smyk, sjel vpravo mimo silnici, kde čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení, který poškodil,“ říká policejní mluvčí Věra Hamáčková. Jak dodává, auto poté pokračovalo v jízdě do pole.

U řidiče byl následně proveden test ke zjištění omamných a psychotropních látek v těle. Byl pozitivní na amfetaminy. „Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve či moči ale odmítl. Požití alkoholu bylo vyloučeno dechovou zkouškou,“ pokračuje v informaci tisková mluvčí. Podle ní byl mladíkovi na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Škoda se v tomto případě odhaduje na 55 000 korun.

VDružstevní ulici vChrudimi narazil vsobotu 8. září v7.35 hodin při couvání do Škody Fabie 24letý šofér Renaultu 19 zDěčínska. Zmísta dopravní nehody poté ujel, avšak vzápětí havaroval vsilničním příkopu vnedaleké Topolské ulici. Tady se navíc zranil. Musel být proto převezen do chrudimské nemocnice, kde se podrobil i odběru krve.

Vneděli 9. září před 13. hodinou najela vTřemošnici vulici 1. Máje na travnatý pás po levé straně silnice místní 28letá řidička Škody Felicie a porazila přitom zdejší 43letou chodkyni. Při nehodě byla tato chodkyně zraněna a musela být proto převezena do nemocnice vČáslavi. Řidička vsobě vdobě nehody neměla žádný alkohol. Škoda je spočítána na 25000 korun.

Vneděli 9. září ve dvě hodiny ráno havaroval vkatastru Skutče minibus Ford Transit. Jeho řidič nezvládl levotočivou zatáčku, vjel na krajnici a následně vyjel ze silnice. Šofér vdobě vyšetřování nehody uplatňoval technickou závadu na vozidle. Jeden zcestujících byl při havárii zraněn.