Už v pátek deset minut před půlnocí najel mezi Chrudimí a místní části Topol na krajnici a poté sjel do příkopu 35letý šofér peugeotu ze Slovenska. „Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,58 promile,“ říká policejní mluvčí Věra Hamáčková. Jak dodává, Slovák následný odběr krve odmítl. Policejní hlídka dále zjistila, že muž nevlastní žádné řidičské oprávnění a navíc si auto vzal bez vědomí i souhlasu jeho majitelky. Na peugeotu přitom způsobil škodu za pět tisíc korun. Byl proto obviněn ze spáchání trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci.

V neděli v 04.30 hodin najel v Chrudimi na Palackého třídě na středový ostrůvek oddělující jízdní pruhy u přechodu pro chodce 30letý šofér vozu Volkswagen Sharan z Pardubic a tady narazil do dopravní značky, kterou poškodil. „Dechová zkouška prokázala, že požil před jízdou alkohol. Naměřeno mu bylo 1,12 promile,“ pokračuje ve včerejší informaci tisková mluvčí. Řidič odběr krve odmítl. Škoda je odhadována na 30 000 korun. Muž byl obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Téhož dne po třetí hodině ranní nepřizpůsobil v obci Běstvina rychlost jízdy stavebnímu stavu místní komunikace šestašedesátiletý šofér autobusu značky Karosa a dostal na zledovatělém povrchu silnice v pravotočivé zatáčce smyk, který nezvládl, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím traktorem značky Zetor s pluhem. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda je v tomto případě spočítána celkem na 130 000 korun. I tato nehoda zůstává dál v šetření dopravních policistů.

Vsobotu 10. listopadu před 15. hodinou havaroval ve Vejvanovicích 32letý šofér Škody Fabie z Chrasti, když se nevěnoval řízení, vyjel ze silnice a čelně narazil do zaparkovaného peugeotu. Řidič poté zmísta dopravní nehody ujel, přestože způsobil škodu celkem za 120000 korun. Policisté ho záhy vypátrali doma, kde jim nadýchal 1,84 promile alkoholu. Tvrdil, že alkohol požil až po havárii. Vyšetřování této nehody ještě neskončilo.