V sobotu před 17. hodinou nepřizpůsobila v Nasavrkách rychlost jízdy stavu a povaze vozovky místní 35letá řidička vozidla značky Hyundai a na kluzkém povrchu silnice dostala smyk, který nezvládla. „Bočně poté narazila do zaparkovaného vozidla Renault Megane, které bylo nárazem odhozeno na oplocení domu,“ popisuje havárii policejní mluvčí Věra Hamáčková. Záhy vyšlo najevo, že řidička je podnapilá, neboť nadýchala 1,40 promile alkoholu. Byl jí proto okamžitě zadržen řidičský průkaz. Škoda byla spočítána na 130 000 korun. Nehoda zůstává dál v šetření dopravní policie.

Téhož dne před 11. hodinou došlo v Chrudimi u obchodního domu Hypernova ke střetu osobního vozidla Ford Ka, řízeného 50letou řidičkou z Prahy, a místní 68letou cyklistkou. Při nehodě byla zraněna žena na bicyklu. I tato havárie zůstává dál v šetření policistů.

V pátek po deváté hodině ranní najel mezi Vestcem a Tuněchody na pravou krajnici 39letý šofér peugeotu z Přelouče a dostal smyk. „Vozidlo sjelo do příkopu, kde se otočilo přes střechu,“ říká policejní mluvčí Hamáčková. Podle jejího sdělení musel být řidič ošetřen osádkou sanity Rychlé lékařské pomoci. „Hmotná škoda se odhaduje na čtyřicet tisíc korun. Také tato dopravní nehoda nebyla ještě uzavřena a zůstává dál v šetření,“ konstatuje závěrem chrudimská mluvčí republikové policie Věra Hamáčková.

Policisté uvádějí, že mezi nejčastější příčiny dopravní nehodovosti na Chrudimsku patřilo o uplynulém víkendu vedle požívání alkoholu před jízdou také nedodržení bezpečné vzdálenosti, nepřizpůsobení rychlosti a nepozornost motoristů.