Obžalovaný Robert G. zOstravy měl podle chrudimského státního zastupitelství vobdobí od 25.prosince 2006do 22.ledna 2007vykonat ve vícero případech dobrovolnou soulož stehdy nezletilou, čtrnáctiletou dívkou ze Svratky, která sním odešla zdomova.

Žalobce mu dále kladl za vinu, že ukradl 28.prosince 2006vkuchyni domu čp. 1vProseči– Záboří svému kamarádovi mobilní telefon snabíječkou. Téhož dne ještě odjel sjeho vozem Škoda 120pod záminkou, že potřebuje jet pouze na náměstí. Auto tak zpronevěřil.

Aby toho nebylo málo, nevlastní žádný řidičský průkaz a navíc mu ještě Okresní soud vOstravě uložil tříletý trest řízení všech motorových vozidel. To byl jeho čtvrtý delikt vpořadí.

Obžalovaný během hlavního líčení na svou obhajobu uvedl, že si odívce myslel, že je ve skutečnosti starší. Po necelých dvou měsících společného soužití ji nakonec poslal zpátky domů. Kostatním proviněním se doznal.

Soud ho poté uznal vinným vplném rozsahu obžaloby a poslal ho nejen na dvaačtyřicet měsíců do věznice sostrahou, ale zároveň mu uložil další tříletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Tento zákaz začne platit, až se výtečník vrátí zvězení. Rozsudek dosud nenabyl právní moci.