Hurá na Zemskou bránu! 
KDY: kdykoliv
KDE: Zemská brána (Orlické hory)
ZA KOLIK: zdarma

Zemská brána je chráněný přírodní výtvor a oblíbené výletní místo. Je tak pojmenován skalnatý úsek Divoké Orlice protínající pod osadou Čihák napříč snížený hřbet Orlických hor. Naučná stezka, na kterou vás dnes zveme, měří necelé tři kilometry a začíná u mostu. Trasa má 10 zastavení a kopíruje modrou turistickou značku směrem na Klášterec nad Orlicí. Na nenáročné trase vhodné i pro děti se dozvíte něco o zdejší přírodě a o minulosti Orlických hor spjaté s působením člověka. V blízkosti stezky se nachází několik zajímavých objektů - pěchotní srub Na potoku, Ledříčkova skála, Pašerácká lávka. Zajímavost: Ledříčkova skála je vysoká až 15 metrů. Stěna ukrývá malou jeskyni, ve které dle pověsti žil loupežník Ledříček, kterému se přezdívá "český Jánošík".

Nedošínský háj
KDY: kdykoliv
KDE: Litomyšl
ZA KOLIK: zdarma

Nenáročná okružní naučná stezka procházející hájem Nedošín, který se nachází na kraji lesa nad rybníkem Velký Kosíř nedaleko města Litomyšl. V dubohabrovém lese Nedošín se vyskytují chráněné rostliny a hnízdí zde velký počet ptáků. V 19. století jej Valdštejnové změnili na lesopark s romantickými stavbami. Na 11 informačních tabulích se seznámíte s místní botanikou, zoologií a lesnictvím. Délka do tří kilometrů.

Pohodová cesta okolím lázeňského města
KDY: kdykoliv
KDE: Lázně Bohdaneč
ZA KOLIK: zdarma

Okruh začíná i končí u parkoviště v Lázních Bohdaneč poblíž lázeňského parku a navazuje na modrou turistickou značku. Cestou mineme historické Tillerovo sedátko i divoce zarostlé Horecké písníky. Po modré pokračujeme až na rozcestí V Rozkoši, odtud dále po zelené. Abychom nešli po silnici, cestu si zkrátíme po Pernštejnské hrázi - unikátním zachovalém valu hráze rybníka Rozkoš. Ten byl jedním z největších Pernštejnských rybníků a jeho dno tvoří většinu trasy dnešního výletu. Trasa je dlouhá cca 6 kilometrů. Další tipy na výlety také na www.vychodnicechy.info.

Spolu doma v kině
KDY: podle programu
KDE: www.mojekinolive.cz
ZA KOLIK: od 100 Kč

V sobotu 27. února můžete od 20:30 hodin sledovat film Havel. Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou. Vstupenku s linkem na online stream je možné zakoupit do 15 minut po začátku projekce.

Robert Bryndza: Mlha nad Shadow Sands
Tip na knihu
KDE: internetová knihkupectví
ZA KOLIK: cca 300 Kč

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí?

Dobble
Tip na stolní hru
KDE: internetové obchody 
ZA KOLIK: cca 319 Kč

Hra pro děti, rodiče i prarodiče. Potrénujete postřeh, rychlost a logické uvažování. Karty jsou kulaté a hezky barevné, ukryté v plechové krabičce. Pravidla pochopíte za pár sekund, jde o to najít na kartách stejné obrázky. Což ale není tak jednoduché, jak se může zdát. Hra je určená pro dva až osm hráčů od šesti let. Užijete si spoustu legrace.