Kina v Chrudimi a v Hlinsku opět promítají

V pátek promítne film podle komiksového bestselleru Bloodshot, v sobotu se mohou diváci těšit na českou komedii Chlap na střídačku a v neděli na rodinný film Zapomenutý princ. Představení začínají v 19 hodin.

Diváci musí mít při vstupu, pohybu a pobytu v prostorech kina zakrytý nos i ústa rouškou či šátkem. V prostorech kina nebude prodáváno občerstvení a zároveň je zakázána konzumace občerstvení vlastního. Návštěvníkům je k dispozici prostředek k dezinfekci rukou.

Jednou týdně začne promítat i kino v Hlinsku.

"Kapacita ze 112 míst je upravená dle nařízení na 40 míst," uvedla Lenka Linhartová z Multifunkčního centra Hlinsko. Dodala, že pokladna bude fungovat vždy 15 minut před začátkem promítání. Vstup je možný pouze do kinosálu, nefunguje občerstvení ani šatna. ,,Platbu za vstupenky upřednostňujeme předem nebo kartou," dodala Lenka Linhartová. V pátek 15. května od 19 hodin mohou diváci v Hlinsku zhlédnout romantické drama Malé ženy.

Ultrafialové retro

KDY: 15. května 2020
KDE: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
 

Do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi se vrací oblíbené luminiscenční divadlo. S luminofory je totiž velká legrace! Speciální barvy obsahující tzv. luminofory umožňují loutkám v místnosti s ultrafialovým světlem nádherně zářit a ve světélkující loutky se proměňují i sami návštěvníci.

Muzeum východních Čech

Kdy: denně kromě pondělí

Kde: Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Proč přijít:

Zřejmě největším lákadlem mezi aktuálními expozicemi Muzea východních Čech je velkolepá výstava Uprostřed Koruny české gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250 1550 (na snímku). Cenné a málokdy veřejně přístupné poklady východočeské gotiky a renesance návštěvníci najdou ve čtyřech muzejních sálech. Výstavou je provedou komentované prohlídky.

HRADEČÁCI NA KOLE

Až do 31. května v Muzeu východních Čech čeká na návštěvníky také výstava Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole. Řada exponátů pochází ze soukromých sbírek a ve svém celku dokládají, že Hradec Králové byl “cyklistickou velmocí“ nejen v posledních letech, ale i v minulém století.

NENÍ OBRAZ JAKO OBRAZ

Zbrusu novou výstavu nazvanou Není obraz jako obraz vybraní nakladatelé školních obrazů 19. a 20. století, zahajuje Muzeum východních Čech právě dnes. “Plánovali jsme otevřít expozici vernisáží, ale kvůli stále platným omezením a hygienickým pravidlům jsme od ní upustili,“ říká mluvčí Muzea východních Čech. Lucie Peterková. Výstavu školních obrazů dvou století si lidé budou moci prohlédnout ode dneška až do 16. srpna v ochozu muzea.

DENNĚ KROMĚ PONDĚLÍ

Muzeum východních Čech v Hradci Králové je opět otevřeno každý den s výjimkou pondělí od 10 do 18 hodin, v pátek až do 20 hodin. Znovu je v provozu také badatelna a společenskovědní a přírodovědecká knihovna.