10. ročník Nohejbalu trojic
KDY: 10. srpna od 8 hodin
KDE: Hospůdka Pod Rozhlednou, Hněvětice
ZA KOLIK: 390 Kč za družstvo

Hospůdka Pod Rozhlednou v Hněvěticích pořádá 10. ročník Nohejbalu trojic. Turnaj se odehraje na sportovním hřišti hospody 10. srpna od 8 hodin. Startovné je 390 korun za družstvo. Turnaj je určen pro nikdy neregistrované hráče. Vítáni jsou hráči v jakémkoli věku. V případě nepříznivého počasí bude turnaj odložen na jiný termín. Přihlášky zprostředkovává Zdeněk Dušek na tel.: 737 104 909.

NEfestival v Heřmanově Městci
KDY: 10. srpna od 9 hodin
KDE: Přírodní park Bažantnice, Heřmanův Městec
ZA KOLIK: zdarma

V sobotu 10. srpna od 9 do 17 hodin se v heřmanoměstecké Bažantnici koná druhý ročník sportovního NEfestivalu. Budete si moci vyzkoušet netradiční sportovní aktivity všeho druhu. Nově budou k dispozici také mobilní dílny, kde si zkusíte pracovat se sklem, dřevem a dalšími surovinami. U každého sportu pak budou mistři svého oboru, kteří vše vysvětlí a ukáží. V průběhu dne uvidíte také exhibice vybraných sportů. Vstup je zdarma.

13. ročník Spartakyády v Trhové Kamenici
KDY: 10. srpna od 9 hodin
KDE: Raisovo náměstí, Trhová Kamenice
ZA KOLIK: zdarma

Všichni milovníci veteránů si přijdou v sobotu 10. srpna na své. V Trhové Kamenici se totiž sjedou automobily Škoda 440-445-450, přezdívané Spartak. Prohlídka aut začíná v 9 hodin, o hodinu později veterány vyrazí na cestu. V 15 nebo 16 hodin se vrátí zpět na náměstí, kde bude vyhodnocena jejich jízda. Návštěvníci se také mohou zapojit do hodnocení vyplněním lístku.

Komentovaná prohlídka výstavy Luďka Marolda
KDY: 10. srpna od 14 hodin
KDE: Městská galerie Hlinsko
ZA KOLIK: plné vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč

K výstavě letošního Výtvarného Hlinecka, která představuje tvorbu Luďka Marolda, se uskuteční komentovaná prohlídka s kurátorkou Šárkou Leubnerovou. Zúčastnit se bude možné v rámci běžného vstupného na výstavu, bez předchozího objednání. Návštěvníci se dozví mnoho informací ze života Luďka Marolda. Komentovaná prohlídka bude završena křestem nového katalogu Prošli zdejší krajinou, vydaného ke stálé expozici krajinářů nejen Hlinecka.

5. ročník Úherčického sekáče
KDY: 10. srpna od 17 hodin
KDE: Úherčice
ZA KOLIK: zdarma

V sobotu 10. srpna od 17 hodin se v Úherčicích uskuteční již tradiční soutěž v kosení louky. Závodu se zúčastní přeborníci z celé České republiky. Posuzovat se bude nejen čas, ale také kvalita kosení. Pro návštěvníky budou připraveny projížďky na koních. Zápis soutěžících bude v 16 hodin, start soutěže o hodinu déle.

Letní kino v Chrudimi hraje zdarma
KDY: 11. srpna od 21 hodin
KDE: Lázeňská, Chrudim
ZA KOLIK: zdarma

V neděli promítá chrudimský Bioleťák zdarma film Arctic: Ledové peklo. Snímek z roku 2018 zobrazuje příběh muže, který havaroval s letadlem uprostřed ledové pustiny. Přijďte se podívat, jak to celé dopadne.

Koncert vokální skupiny X-tet
KDY: 11. srpna od 18 hodin
KDE: Zámek Nasavrky
ZA KOLIK: 70 Kč

V rámci Nasavrckého hudebního léta se v neděli 11. srpna od 18 hodin v nasavrckém muzeu přímo v zámku uskuteční koncert vokální skupiny X-tet. Zazní spirituály, písně swingové a folkové. Vstupné je 70 korun.

Letní prohlídky v Domově na hradě Rychmburk
KDY: 10. - 11. srpna, od 11 do 17 hodin
KDE: hrad Rychmburk, Předhradí
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Nádvoří a expozice hradu Rychmburk, Domově pro lidi s chronickým duševním onemocněním, jsou přístupné každý den od 8 do 19 hodin. O letních víkendech se ale konají komentované prohlídky, které veřejnosti otevřou i věž, která není běžně přístupná. Ve věži uvidíte kromě zajímavé architektury také netopýry, kteří se zde usídlili. Prohlídky jsou od 11 do 17 hodin vždy v celou hodinu. Vstupné je dobrovolné.

Přehrady fest na Seči
KDY: 9. - 10. srpna, v pátek od 13, v sobotu od 8 hodin
KDE: Autokemp Seč Pláž
ZA KOLIK: cena na místě pro dospělé: 1000 Kč/oba dny, 650 Kč/jeden den; děti do 6 let za symbolickou 1 Kč/oba dny, děti od 7 do 12 let za 250 Kč/oba dny

Salvátorská pouť v Chrudimi
KDY: 9. - 11. srpna
KDE: Resselovo náměstí, Chrudim
ZA KOLIK: zdarma

Od 9. do 11. srpna se na chrudimském Resselově náměstí uskuteční již tradiční Salvátorská pouť. Těšit se můžete na atrakce pro děti i dospělé, stánky s jídlem a řemeslnými výrobky či šperky. Vstupné je zdarma.