Revoluční rendez-vous
KDY: 16. listopadu od 17 hodin
KDE: Regionální muzeum Chrudim
ZA KOLIK: dospělí 120 Kč, děti do 15 let 80 Kč

Na tradiční setkání muzikantů si letos při příležitosti třicátého výročí sametové revoluce Chrudimská komorní filharmonie pozvala Znojemský komorní orchestr, který si s sebou přiveze vokální skupinu Minima. Můžete se těšit na tradiční český repertoár i moderní vokálně-instrumentální skladby. Dirigují Marek Filip a Martin Profous.

Slatiňanský vrabčák
KDY: 16. listopadu od 15 hodin
KDE: Sokolovna Slatiňany
ZA KOLIK: v předprodeji: dospělí 200 Kč, důchodci, studenti a ztp 120 Kč; na místě: dospělí 250 Kč, snížené vstupné 150 Kč

V sobotu se koná již 15. ročník hudebního festivalu, který se nese v duchu folk-country. Vystoupí Pavlína Jíšová + Bababand, Vojta Kiďák Tomáško, Strunovrat, Michal Willie Sedláček, Kofe-Vlna, Malina Brothers a Duo Groovey.

Vernisáž Adventní výstavy
KDY: 17. listopadu od 16 hodin
KDE: Muzeum v zámku, Nasavrky
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte v neděli do nasavrckého zámku na vernisáž Adventní výstavy skleněných obrazů Aleny Šinkové a obrazů duchovních krajin Kateřiny Pfeiferové.

Oslavy 17. listopadu v Trhové Kamenici
KDY: 17. listopadu od 14 hodin
KDE: budova bývalého Vzoru, č.p. 37, Trhová Kamenice
ZA KOLIK: zdarma

Těšit se můžete na vystoupení pěveckého sboru Jeřabiny, výstavu žákovských prací nebo třeba promítání dokumentu Největší přání 1989.

Divadelní představení Postel pro anděla 
KDY: 17. listopadu od 19 hodin
KDE: Multifunkční centrum Hlinsko
ZA KOLIK: 140 Kč

Ne každý lov se vydaří. Koho trefí poslední rána? Přijďte si užít komedii Petra Koloděje o tom, co všechno se může stát, když myslivec postřelí svého anděla strážného.