Divadelní představení Princezna na ocet
KDY: 2. listopadu od 15 hodin
KDE: Multifunkční centrum Hlinsko
ZA KOLIK: děti 90 Kč, dospělí 150 Kč

Přijďte se podívat na původní českou pohádku s odvážnými dívkami, veselými čerty a spoustou písniček. A třeba se dozvíte i to, jak se čerti připravují na Mikuláše a o čem jim vypráví čertovská babička. Pohádku uvádí divadelní společnost Indigo Company.

Keltský Nový rok Samhain 
KDY: 2. listopadu od 14 hodin
KDE: Keltský archeoskanzen, Nasavrky
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Oslavte svátek Samhain před Keltským skanzenem. Čekají vás tradiční dílničky s výrobou přírodních strašidel, lampionů a masek. Od 15:15 zahraje skupina Coventina. V 16:30 vyrazí ze skanzenu lampionový průvod hledat strážce ohně a po návratu s jeho pomocí rozsvítí nový oheň. Od 17:30 do 19:30 si můžete prohlédnout skanzen plný keltských strašidel a duchů. Po celou dobu programu bude možné se ohřát v krčmě a občerstvit se keltskou dobrotou. Samhainový program je zdarma, zpoplatněn je pouze vstup do strašidelného skanzenu.

Divadelní představení Princezna ze mlejna
KDY: 3. listopadu od 15 hodin
KDE: Divadlo Karla Pippicha Chrudim
ZA KOLIK: 100 Kč

Pohádka Zdeňka Trošky se přesouvá na divadelní prkna. Čeká na vás veselý příběh, plno písniček a mnoho dalšího. Muzikálovou pohádku uvádí divadelní společnost Artuš Praha. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v Divadle Karla Pippicha, Turistickém informačním centru Chrudim nebo online.

Kouzelné dýně v Muzeu barokních soch
KDY: 3. listopadu od 9 hodin
KDE: Muzeum barokních soch Chrudim
ZA KOLIK: zdarma

Máte rádi tajemno, kouzla a čaroděje? Rádi si pochutnáte na nejrůznějších dobrotách nejen z dýně? Pak si přijďte užít ukončení turistické sezóny v Muzeu barokních soch, kde vás čeká celodenní program pro celou rodinu. Budete si moci vydlabat strašidelnou dýni, ochutnat spoustu dobrot nebo tvořit v čarodějné dílničce. Pro nejmenší je v 11 a 15 hodin připraveno loutkové představení oblíbeného souboru Ahoj – Jak Kacafírek napálil kapucína.