Vinařské loutkohraní v Chrudimi
KDY: 28. září od 11 hodin
KDE: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
ZA KOLIK: zdarma

K událostem Lidový běh Vaňka Vaňhy a Chrudimská vinařská desítka bude připravený doprovodný program, který si můžete užít v Mydlářovském domě. Od 11 do 15 hodin je na programu ochutnávka vytříbeného vína s pečetí kvality Oldřich Bujnoch. Na své si přijdou i ti nejmenší, na terasách Mydlářovského domu se totiž uskuteční speciální dětská ochutnávka vín. A děti si mohou vyrobit i loutku při tematické vinné dílně. Vstup do muzea je po celý den volný.

Svatováclavské jeřabinobraní v Zubří
KDY: 28. září od 13 hodin
KDE: Kaple sv. Jana Nepomuckého, Zubří, Trhová Kamenice
ZA KOLIK: zdarma

Akci zahájí průvod v dobových kostýmech, následovat bude divadelní představení o životě svatého Václava, vystoupení pěveckého sboru Jeřabiny, koncert pardubické folkové kapely Marien & Víťa Troníček. Program završí bohoslužba, jejíž začátek je plánován na 15:45 hodin. Těšit se můžete také na dílny pro děti nebo dobroty z jeřabin.

2. ročník Borské traktortúry
KDY: 28. září od 13 hodin
KDE: Bor u Skutče
ZA KOLIK: zdarma

Oprašte prach ze svých strojů nebo se přijďte jenom podívat. Od 13 do 14 hodin se budou sjíždět a řadit traktory, ve 14:10 začne spanilá jízda. Následovat bude volná zábava. Občerstvení bude zajištěné.

Hudební vystoupení v Nasavrkách
KDY: 29. září od 17 hodin
KDE: Muzeum v zámku - Nasavrky
ZA KOLIK: 70 Kč

V neděli 29. září vystoupí na zámku Jindřich Macek, který zahraje na loutnu, a Jitka Baštová, která ovládne akordeon. Do Nasavrk přijedou s koncertním pořadem Kodex o Václavu IV. Hudební pásmo s průvodním slovem o Václavu IV. připomene 600. výročí smrti římského a českého krále, lucemburského vévody, markraběte braniborského, syna Karla IV.

Divadlo pro děti: Lotrando a Zubejda 
KDY: 29. září od 15 hodin
KDE: Divadlo Karla Pippicha, Chrudim
ZA KOLIK: 100 Kč

Nechte se přenést do originálního prostředí dálného východu, zahrajte si na loupežníky, zazpívejte si písničky Jaroslava Uhlíře a užijte si vtipný děj, skvělé herecké výkony, krásné kostýmy a jevištní efekty. Hrají: Eliška Jansová, Eva Přívozníková, Michal Pazderka, Matěj Pour, Rostislav Trtík, Libor Jeník a další.