Autobus k nám přivezl více než 30 malých zpěváků. Bonifanti jsou souborem světového významu. Kromě mnoha koncertů v České republice vystupují v evropských zemích i v dalekém zahraničí.

Připomeňme například jejich turné v USA. Do presbytáře našeho kostela se kluci sotva vešli a už i pohled na ně je úžasný. Ti menší své červené vestičky za čas vymění za ty černé a na jejich místo postoupí ti ještě menší. Soubor žije a rozrůstá se!

Program koncertu byl tak trochu průřezem jejich repertoáru. Zazněly zejména duchovní skladby. Profesionální provedení té od Bohuslava Martinů, kde mělo místo i mluvené slovo, sklidilo obrovský potlesk a uznání. Sbor má i vlastní hudební doprovod – jejich klavírista, varhaník i zpěvák v jedné osobě v nás určitě zanechal obrovský dojem. To, že dovedou doprovázet i věhlasná hudební tělesa a sólisty, nám předvedli v jedné operní ukázce.

Jsme rádi, že se souboru u nás líbilo a my ostatní jsme si odnesli úžasný kulturní zážitek, zkrátka mnohokrát děkujeme! A ještě jedna poznámka: Bonifantes je také Základní umělecká škola. Takže před námi stojí současně i mnoho malých hudebníků, kteří se pilně učí a stará se o ně početný sbor obětavých pedagogů. Ať se jim všem daří!

A na závěr vzkaz pro všechny příznivce Bojanovského muzicírování – příští koncert, pokud nám to léto dovolí, bude na farní zahradě.