Celý disk je vystavěn jako průvodce česko-francouzskou klarinetovou tvorbou, která do teď v mnoha případech nenašla interpreta na CD nosičích a jde tedy o premiéry. "Název skýtá mnoho významů a vychází z pomyslné spojnice mezi Českou republikou a Francií, mezi kterými jsem posledních necelých deset let putoval a se mnou i má hudba. Jde o propojení francouzské estetiky s bohatstvím české kultury, ze které vychází veškerá má hudební inspirace," říká Marek Švejkar.

"Rád bych přiblížil klarinet, pro mnoho z nás zapomenutý klenot z rodiny dechových nástrojů, ve zcela jiném světle, a to kombinací poslechově přívětivého, virtuózního a neobvyklého repertoáru pro posluchače jak hudebně nezainteresované, tak pro odbornou veřejnost. Tímto děkuji za uměleckou spolupráci a podporu mé kolegyni Lence, s níž hudebně rostu a celé roky koncertuji v tuzemsku i po světě," dodává hudebník.

Výstava přináší unikátní pohled do světa mladých umělců, kteří se pod vedením zkušených pedagogů  věnují rozmanitým výtvarným technikám.
Žáci základní umělecké školy představí svá díla v Regionálním muzeu v Chrudimi

Podle Lenky Korecké trvá jejich spolupráce už 14 let. "Z tohoto pomyslného hudebního manželství vzniklo naše debutové album, které bychom rádi představili na koncertech po celém Česku," popsala nejbližší plány s tím, že už nyní oba přemýšlí o dalších nahrávkách.

"Je vidět a slyšet, že Marek a Lenka hudbou žijí a dýchají. Jejich vklad do umění je úžasný a krásně se vychutnává. Na diváka jejich energie ihned přeskočí. Velice si vážím, že jsem se mohla stát kmotrou jejich alba," pochválila oba hudebníky Leona Machálková, která je pro Švejkara i Koreckou hudebním vzorem. Dalším kmotrem CD Connection se stal v kostele sv. Vavřince pod Petřínem hudebník a klavírista Adam Skoumal, jenž se také skladatelsky na desce podílel.

Lenka Korecká (za svobodna Korbelová) nar. 1991 absolvovala klavír na Základní umělecké škole v Chrudimi u p. uč. Věry Novákové a poté na Konzervatoři v Teplicích u profesorky Věry Vlkové. Studia završila na Akadamii múzických umění v Praze u prof. Ivana Klánského. Je rovněž absolventkou Mezinárodní Klavírní Akademie ,,Incontri con Maestro“ v Itálii, kde studovala klavír u Maestra Vovky Ashkenazyho. Má za sebou několik sólových recitálů, koncertů s orchestrem po České republice i v zahraničí a věnuje se komorní hře.