Trochu exotiky nám vnesl i divák z africké Keni, žijící v Praze, který masopust zhlédl s nadšením. Pořadatelé akce TJ Tatran Míčov objednali krásné slunečné počasí a zbytky sněhu, který dokresluje půvab masopustního reje, připomínaly alespoň trochu zimní počasí.

Už před 13. hodinou se sešly masky v míčovské hospůdce, aby úderem třinácté hodiny vyšly do masopustního průvodu, kterého se letos zúčastnilo kolem 70 masek. A tak si návštěvníci měli možnost prohlédnout nepřeberné množství tradičních masek – kominíka (ústřední postavu celého masopustu), slaměného, strakaté, šašky, tanečnice a laufra, neposlušná zvířata vedená cikány, cikánky, dva vodníky, celou pekařskou rodinu, tramvajáky řídící míčovskou tramvaj plnou dětí, čarodějnici, hajného, Sněhurku a sedm trpaslíků, ale i masky modernější jako Teletubbies.

Za zvuku masopustní hudby prošel průvod postupně obcemi Míčov a Sušice, kde u každého domu zatančil a zahrál přítomným hospodářům na přání, což se neobešlo bez taškařic, pohoštění i tradičních přípitků. V podvečer se masky shromáždily pod míčovskou hospodou k závěrečnému obřadu, kde si vyslechly hříchy, údajně napáchané zdejším kominíkem v obci, kterých se dopustil v průběhu letošního roku.

Večer zakončila masopustní veselici taneční zábava v místním KD, kde zahrála skupina Punc. Přišli se pobavit mladí i dříve narození.

Milan Šimon, obec Míčov-Sušice