Pohybové studio Hroch je jednou z největších a nejdéle fungujících tanečních skupin v ČR. Zakladatelkou je Míša Vebrová, která se výuce tance věnuje již od roku 1979. V současné době vede skupinu Bára Komínková, která v Hrochu tančila odmala a nyní už působí 20 let jako trenérka a choreografka. Taneční průpravu a základy správného držení těla získávají děti v Hrošíku již od tří let. PS Hroch se věnuje rozličným tanečním disciplínám, k nejvýraznějším patří disco dance, street dance, contemporary, street show, ale i další kategorie. Hroch je prostě fenomén, Hroch je komunita. Společné nadšení a nasazení dokumentují výsledky ze soutěží, ohlasy z akcí, ale především stabilní a početná členská základna ve všech věkových kategoriích.

Nejčerstvějším úspěchem Hrochů jsou unikátní 4 tituly mistrů ČR (Czech dance tour v Chrudimi 20. 11. 2021). Historicky jsou Hroši mnohonásobní mistři ČR a mistři Evropy v disciplínách disco dance, freestyle, dance art, street dance.

Taneční průpravu v rámci DDM mohou děti získat i v dalším tanečním centru s názvem BETA, které také nabízí radost z pohybu a tance dětem od předškolního věku až po maturanty.

Tančit mohou děti přijít jak na Štolbovu, tak na Dubinu a my se na ně těšíme.  

Iveta Zemanová