25. ročník festivalu Yanderov byl dvakrát zrušen z důvodu nejasných podmínek covidových opatření pro veřejné akce. „Yanderov nás baví právě proto, že na něho má přístup kdykoliv kdokoliv kdo má chuť se stavit a pobavit se. Nechtěli jsme návštěvníky lustrovat, zda mají testy, očkování, roušky a jiné povinnosti, které v čase příprav festivalu byly nutností,“ popisuje důvody dramaturg Jan Axmann.

Pořadatelé akce chtějí nadále zachovat tradice festivalu, k nimž patří vstup zdarma po celou dobu konání a především to, že celá akce je založena na dobrovolnictví. „Všichni, kteří se podílejí na realizaci od postavení festivalového městečka, obsluhy občerstvení po úklid jsou lidé, kteří bez nároku na honorář věnují svůj čas a energii, aby se vše podařilo a proběhlo v pohodě,“ říká Leona Hovorková, tisková mluvčí. Novou tradicí jsou vratné kelímky, které se osvědčily při posledním ročníku. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení. K mání budou oblíbené moravské langoše a na čepu hlinecké pivo Rychtář. V areálu je možné zdarma stanovat a osvěžit se je možné v nedaleké řece Chrudimce.

Neuvěříte, opuštěný autobus uprostřed lesa.
FOTOGALERIE: Unikátní nález. Tohle uprostřed lesa rozhodně nečekáte

Jak se na festival dostat?

Ideálně pěšky po turistické stezce proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E). Nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Na jaký program se těšit?

Pátek 1. července od 18 hodin M.H.A., OLIVEROVA DÁLKA, CIRKUS BLUES, WWW NEUROBEAT, THE COMPLICATION

Sobota 2. července od 18 hodin PERUN, B1NARY, KAŠPAROVA KRÁVA, THE BACKWAY, 1FLFSOAP

Neděle 3. července od 18 hodin TARANISOVY KOLEČKA, THE EXCITED, CORPULENT PROVOCATEUR, KAPLAN BROS., PAVILON9

Pondělí 4. července od 18 hodin GUAPA FEA, VYPUŠTĚNÉ KOUPALIŠTĚ, PLÁN TO KILL, VISION DAYS, JTNB

Leona Hovorková