Země Keltů: Keltský archeoskanzen Nasavrky chystá na sezónu 2021 novinky. Tou největší je otevření Hostince U dubového Kelta, kde si návštěvníci pochutnají kromě jiného i na pokrmech inspirovaných keltskou kuchyní. Bude k dispozici vnitřní i venkovní posezení.

Další obrovskou novinkou je stavba domu náčelníka. Na domě intenzivně pracujeme a měl by být do léta dokončen. Půjde o nejhonosnější stavbu celého oppida. Kromě domu náčelníka zútulňujeme i další dvorce, například ve dvorci hrnčíře přibyla nová polozemnice a výběh pro zvířata.

Skanzenem návštěvníky provede průvodce, který jim popovídá o historii Keltů a jejich způsobu života i o vzniku našeho skanzenu. Návštěvníci se však budou moci vydat do oppida i s tištěným průvodcem a prohlédnout si keltská obydlí vlastním tempem. Součástí prohlídky je také menší naučná stezka o včelařství.

Nejmenším návštěvníkům udělají určitě radost zvířátka: slepice, kozy, kočky a ovečky – o Velikonocích se nám narodila jehňata.

Hledáme posily

Pro novou sezónu hledáme brigádníky z blízkého okolí na DPP na pozice průvodců ve skanzenu a obsluhy v hostinci. Dále hledáme pečlivou paní na úklid. Zájemci o více informací prosím volejte na číslo: 606 928 635, nebo pište e-maily na info@zemekeltu.cz

O archeoskanzenu a dalších částech Země Keltů si zájemci mohou přečíst více informací na www.zemekeltu.cz nebo na facebookové stránce https://www.facebook.com/ZemeKeltuNasavrky.

Kristýna Prokůpková